Ranking FIDE: Carlsen wciąż liderem, 20. miejsce Dudy

Inne
Ranking FIDE: Carlsen wciąż liderem, 20. miejsce Dudy
fot. PAP

Mistrz świata w szachach Magnus Carlsen pozostaje liderem rankingu FIDE w listopadowym notowaniu. Pierwszą lokatę Norweg utrzymuje od ośmiu lat i czterech miesięcy. Jan-Krzysztof Duda awansował z 24. na 20. miejsce, Radosław Wojtaszek spadł z 19. na 26. pozycję.

Pierwsza trójka szachistów w listopadowym notowaniu zachowała swoje miejsca z poprzedniego miesiąca. Do pierwszej dziesiątki - kosztem byłego mistrza świata Hindusa Viswanathana Ananda i Amerykanina kubańskiego pochodzenia Leiniera Domingueza Pereza - awansowali Ormianin Lewon Aronjan i Tejmur Radżabow z Azerbejdżanu.

 

Obaj zawdzięczają awans dobrym wynikom w Pucharze Świata w Chanty-Mansyjsku. Radżabow został jego zwycięzcą, a Aronjan odpadł w ćwierćfinale.

 

W Rosji bardzo dobrze spisał się także Duda, który dotarł do czwartej rundy, podczas gdy Wojtaszek odpadł w pierwszej. Stąd zmiana na pozycji najlepszego polskiego szachisty w rankingu.

 

Listopadowa klasyfikacje nie uwzględnia wyników w trwających drużynowych mistrzostwach Europy w Batumi, w których startują m.in. Holender Anish Giri, Mamiedżarow, Aronjan, Duda i Wojtaszek.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze