Superpuchar Włoch: Cucine Lube Civitanova - Leo Shoes Modena. Relacja i wynik na żywo

Rozgrywki siatkarskiej SuperLegi zostały już zainaugurowane, ale przed nami czas na zmagania o Superpuchar Włoch. W pierwszym półfinale gospodarz turnieju - Cucine Lube Civitanova zmierzy się z Leo Shoes Modena. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Polskich kibiców ciekawi z pewnością czy w piątkowym starciu ujrzymy na parkiecie dwóch reprezentantów Biało-Czerwonych. Barwy Cucine od tego sezonu reprezentuje Mateusz Bieniek, natomiast siatkarzem Modeny jest Bartosz Bednorz. Obaj należą do podstawowych zawodników w swoich zespołach, ale niewykluczone, że zarówno Ferdinando De Giorgi oraz Andrea Giani dokonają kilku roszad w składach.

Co ciekawe, obie ekipy "skrzyżowały rękawice" ze sobą w półfinale ubiegłorocznej edycji Superpucharu. Wówczas Cucine musiało uznać wyższość drużynie Leo Shoes, która wygrała 3:2 i w finale sięgnęła po trofeum zwyciężając Itas Trentino.

W obecnym sezonie SuperLegi zespół Lube po trzech seriach gier z kompletem zwycięstw jest liderem tabeli. Mało tego, mistrzowie Włoch nie stracili jeszcze seta. To samo można powiedzieć o Modenie, która jednak rozegrała jedno spotkanie mniej.

Po obu stronach barykady powinni pojawić się znakomici siatkarze tacy jak Osmany Juantorena, Joandry Lean, Matthew Anderson, czy Iwan Zajcew oraz Micach Christenson. Jeżeli do tego grona dodamy Bieńka oraz Bednorza, to zapowiada się emocjonujące starcie. Miejscowi postarają się kontynuować passę bezpośrednich starć z Modeną, jako że wychodzili z każdej z czterech ostatnich batalii zwycięsko. Czy rywalom uda się przerwać to pasmo?

Relacja i wynik na żywo meczu Cucine Lube Civitanova - Leo Shoes Modena o godz. 15:30 na Polsatsport.pl.