NHL: Cztery bramki Capitals w cztery minuty

Hokeiści Washington Capitals zdobyli cztery gole w cztery minuty i ostatecznie wygrali z Buffalo Sabres 6:1 w piątkowym meczu ligi NHL.

Stołeczna drużyna rozpoczęła spotkanie od mocnego uderzenia. Między 7. a 11. minutą na listę strzelców kolejno wpisali się: Jakub Vrana, Chandler Stephenson, ponownie Vrana i Brendan Leipsic.

W drugiej tercji bramkę dla Sabres uzyskał Henri Jokiharju, ale wkrótce wynik podwyższył Tom Wilson, a ustalił go w 54. minucie T.J. Oshie.

Zdobywcy Pucharu Stanleya w poprzednim sezonie St. Louis Blues pokonali Columbus Blue Jackets 4:3 (po dogrywce). Wszystkie tercje były remisowe, natomiast zaledwie osiem sekund po rozpoczęciu dodatkowego czasu gry o sukcesie mistrzów NHL przesądził David Perron.

Ósme zwycięstwo z rzędu odnieśli zawodnicy New York Islanders - tym razem 5:2 nad Tampa Bay Lightning. Anders Lee zapisał na koncie trafienie i dwie asysty, a gole dla "Wyspiarzy" zdobywali także: Mathew Barzal, Ryan Pulock, Josh Bailey i Derick Brassard.