Radość Springboków po zdobyciu Pucharu Świata w rugby (WIDEO)

Inne

Chwilę po końcowym gwizdku finału Pucharu Świata w rugby 2019 nastąpił wybuch radości wśród reprezentantów RPA, którzy sięgnęli po trofeum po raz trzeci w historii. Złoty puchar wzniósł w górę Siya Kolisi, stając się tym samym pierwszym czarnoskórym kapitanem RPA w historii, któremu udała się ta sztuka.

W sobotę, po siedmiu tygodniach rywalizacji, zakończył się Puchar Świata 2019 w rugby. Po trofeum sięgnęli reprezentanci RPA, którzy zrównali się tym samym z również posiadającymi trzy zwycięstwa Nowozelandczykami. Podczas dekoracji było widać, jak wielką satysfakcję sprawiło Springbokom wywalczenie Pucharu Williama Webba Ellisa.

 

Nazwa Sprinboki pochodzi od afrykanerskiej nazwy skocznika antylopiego, małego brązowo-białego ssaka parzystokopytnego z rodziny wołowatych.

 

Republika Południowej Afryki po raz trzeci zdobyła mistrzostwo świata w rugby. Wcześniej triumfowali w 1995 (wygrana z Nową Zelandią 15:12 po dogrywce) oraz 2007 roku (zwycięstwo z Anglią 15:6). W piątkowym meczu o trzecie miejsce broniąca tytułu Nowa Zelandia pokonała w Tokio Walię 40:17.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze