Superpuchar Włoch: Leo Shoes Modena - Sir Safety Conad Perugia. Transmisja na Polsatsport.pl

Siatkówka
Superpuchar Włoch: Leo Shoes Modena - Sir Safety Conad Perugia. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. Polsat Sport

W sobotę rozstrzygnie się, która drużyna zdobędzie Superpuchar Włoch. Do rywalizacji staną dwie wielkie marki Leo Shoes Modena i Sir Safety Conad Perugia. W meczu nie zabraknie polskich akcentów. Po jednej stronie siatki stanie Bartosz Bednorz, a po drugiej Wilfredo Leon i szkoleniowiec reprezentacji Polski Vital Heynen. Która ze stron będzie górą? Transmisja meczu Leo Shoes Modena - Sir Safety Conad Perugia na Polsatsport.pl.

Oba mecze półfinałowe zakończyły się wynikami 3:1. W pierwszym Modena pokonała Cucine Lube Civitanova, a najlepszym spośród podopiecznych Andrei Gianniego okazał się Bartosz Bednorz. Polak wywalczył dla swojego zespołu aż 18 punktów, czyli więcej niż gwiazdy drużyny, jak Matthew Anderson czy Maxwell Holt.

 

Równie dobrze siatkarze Perugii poradzili sobie w starciu z Trentino. Wicemistrzowie Włoch przegrali w pierwszej partii, lecz wszystkie kolejne rozstrzygnęli na swoją korzyść. Bardzo dobre zawody rozegrał Wilfredo Leon. Reprezentant Polski zdobył 19 "oczek" i był drugim najlepiej punktującym siatkarzem swojego zespołu.

 

To jednak nie koniec polskich akcentów. Szkoleniowcem ekipy z Perugii jest selekcjoner Biało-Czerwonych Vital Heynen. Belg nie powołał na mistrzostwa Europy Bednorza, a siatkarz nie krył rozgoryczenia. Przyjmujący będzie więc podwójnie zmotywowany, by udowodnić swoją wartość i poprowadzić drużynę do zwycięstwa.

 

Modena przystąpiła do rozgrywek jako triumfator poprzedniej edycji. Wtedy drużyna ta pokonała w finale Itas Trentino 3:2. Czy siatkarze trenera Gianniego powtórzą ten sukces?

 

Transmisja meczu Leo Shoes Modena - Sir Safety Conad Perugia od godziny 17:55 na Polsatsport.pl oraz w Polsacie Sport Extra.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze