UFC 244: Masvidal vs Diaz. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Sporty walki

Gala UFC 244 to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń światowego MMA ostatnich lat. W walce wieczoru dojdzie do starcia dwóch bezkompromisowych zawodników - Nate Diaz oraz Jorge Masvidal. Rozpiska 500. wydarzenia w historii to jednak nie tylko starcie wieczoru i cała naszpikowana jest niesamowitymi zestawieniami. Transmisja gali UFC 244 w nocy z soboty na niedzielę od 3:00 w Polsacie Sport Extra.

Walka wieczoru gali UFC 244 to walka, którą musi obejrzeć każdy kibiców MMA na świecie. W oktagonie zmierzy się dwóch zawodników uwielbiających wymieniać ciosy i niekalkulujących w trakcie pojedynków. Konfrontacja Nate'a Diaza z Jorge Masvidalem to dla kibiców gwarancja najwyższego poziomu sportowego, świetnej zabawy i kapitalnej rozrywki!

 

Diaz po starciach z Conorem McGregorem pojawił się w UFC tylko raz, kiedy po fantastycznym występie pokonał byłego mistrza Anthony'ego Pettisa. Zawodnik ze Stockton błyskawicznie po tej walce wyzwał w swoim stylu do pojedynku Masvidala. Ten z kolei nie wahał się ani sekundy i przyjął propozycję.

 

- Nie ma już wielu prawdziwych gangsterów. Jorge nim jest, ale nie jest gangsterem z Zachodniego Wybrzeża - powiedział Diaz zachęcając do walki Masvidala.

 

Stawką walki nie będzie standardowy pas mistrzowski, ale tytuł dla największego twardziela w organizacji UFC (ang. "BMF"). Tytuł stworzony specjalnie na potrzeby tej konfrontacji nawiązujący do ulicznej przeszłości i stylu prezentowanego przez głównych bohaterów gali UFC 244. Pas mistrzowski zostanie wręczony zwycięzcy przez gwiazdę kina akcji Dwayne'a "The Rocka" Johnsona.

 

Gala UFC 244 to jednak nie tylko starcie wieczoru. W rozpisce aż roi się od zestawień, które mogą skraść show. W drugim najważniejszym pojedynku były pretendent do pasa mistrzowskiego UFC zadebiutuje w nowej kategorii wagowej. Anglik Darren Till skrzyżuje rękawice z Kelvinem Gastelumem, który powraca do rywalizacji po kapitalnej, choć przegranej walce z panującym czempionem Israelem Adesanyą.

 

Nie zabraknie także kolizji gigantów, a więc starcia w kategorii ciężkiej. Posiadający nokautujący cios Derrick Lewis sprawdzi umiejętności znajdującego się na fali dwóch zwycięstw Blagoya Ivanova. W Madison Square Garden dojdzie także do niezwykle interesującej walki w kategorii lekkiej pomiędzy Kevinem Lee a Gregorem Gillespiem.


Transmisja karty głównej gali UFC 244 w nocy z soboty na niedzielę od 3.00 w Polsacie Sport Extra.

 

Karta walk UFC 244:

 

Karta główna:

 

k. półśrednia: Jorge Masvidal (34-13, 15 KO, 2 SUB) - Nate Diaz (20-11, 5 KO, 11 SUB)
k. średnia: Kelvin Gastelum (15-4-1NC, 6 KO, 4 SUB) - Darren Till (17-2-1, 10 KO, 2 SUB)
k. półśrednia: Stephen Thompson (14-4-1, 7 KO, 1 SUB) - Vicente Luque (17-6-1, 9 KO, 6 SUB)
k. ciężka: Derrick Lewis (21-7-1NC, 18 KO, 1 SUB) - Blagoy Ivanov (18-2-1NC, 6 KO, 6 SUB)
k. lekka: Kevin Lee (17-5, 2 KO, 8 SUB) - Gregor Gillespie (13-0, 6 KO, 5 SUB)

 

Karta wstępna:

 

k. półciężka: Corey Anderson - Johnny Walker
k. piórkowa: Shane Burgos - Makwan Amirkhani
k. śrendia: Brad Tavares - Edmen Shahbazyan
k. ciężka: Andrei Arlovski - Jairzinho Rozenstruik

 

Karta przedwstępna:

 

k. musza: Jennifer Maia - Katlyn Chookagian
k. półśrednia: Lyman Good - Chance Rencountre
k. piórkowa: Julio Arce - Hakeem Dawodu

 

Transmisja karty głównej gali UFC 244 w nocy z soboty na niedzielę od 3.00 w Polsacie Sport Extra.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie