Borek: Lewandowski przejdzie zabieg

Piłka nożna

Mateusz Borek zdradził w Cafe Futbol, że Robert Lewandowski może nie zagrać w zbliżających się meczach eliminacji EURO 2020. - Lewandowski będzie się musiał poddać zabiegowi, który go wykluczy z gry na kilka, kilkanaście dni - powiedział Borek.

Reprezentacja Polski zapewniła sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy już w październiku, pieczętując sukces zwycięstwem z Macedonią Północną przed własną publicznością. Niezwykle ważną rolę w awansie odegrał oczywiście Lewandowski, który strzelił pięć goli, w tym hat-tricka z Łotwą. Okazuje się, że "Lewy" może nie zagrać jednak w ostatnich dwóch spotkaniach eliminacji.

 

16 listopada zagramy na wyjeździe z Izraelem, natomiast kampanię spuentujemy spotkaniem ze Słowenią przed własną publicznością 19 listopada. Lewandowskiego ze zgrupowania może wykluczyć zabieg operacyjny. - Zobaczymy czy w dwóch ostatnich meczach eliminacji EURO 2020 zagra Robert Lewandowski. Niewykluczone, że Robert będzie się musiał poddać minizabiegowi, żeby być gotowym, żeby być w formie na najważniejsze mecze jesieni - powiedział Borek w CF.

 

- Ciekawym byłoby sprawdzić jak funkcjonuje reprezentacja mając pewny awans. Z drugiej strony walczymy cały czas o koszyk. Fakty są takie, że Robert Lewandowski będzie się musiał poddać zabiegowi, który go wykluczy z gry na kilka, kilkanaście dni. Jest malutki problem, który trzeba naprawić, by "maszyna" pracowała w czerwcu 2020 roku - stwierdził prowadzący program.

 

Lewandowski w ostatnim czasie jest w doskonałej formie w Bayernie Monachium, gdzie trafiał do siatki w pierwszych 10 meczach Bundesligi.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie