EBL: Stelmet Enea lepszy od mistrzów w hicie

Hit Energa Basket Ligi dla Stelmetu Enei BC Zielona Góra! Zielonogórzanie pokonali Anwil Włocławek 101:77. "Nie tak to miało wyglądać... Możemy tylko Was przeprosić za dzisiejszy mecz" - napisano na profilu mistrzów Polski na Twitterze.

Zielonogórzanie świetnie weszli w to spotkanie - kolejne trafienia Joe Thomassona sprawiły, że było 7:0. Anwil w pierwszej fazie miał problemy ze swoją ofensywą, a gospodarze potrafili to wykorzystać. Po trafieniu Marcela Ponitki prowadzili nawet dziewięcioma punktami. Ostatecznie trójka Przemysława Zamojskiego ustawiła wynik po 10 minutach na 22:16. W pewnym momencie drugiej kwarty Stelmet Enea zanotował serię 12:0 i po akcji Ponitki przewaga wzrosła aż do 18 punktów! Włocławianie nie potrafili znaleźć sposobu na ofensywę rywali, a w dodatku sami nie odrabiali strat. Świetny za to był Jarosław Zyskowski - dzięki niemu pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 52:30.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Igora Milicicia za wszelką cenę chciał odrabiać straty, ale gospodarze nie zamierzali na to pozwalać. Późniejsza trójka Chase’a Simona zbliżała ich do 16 punktów, ale ciągle różnica była spora. Ważne trójki trafiali Łukasz Koszarek i Tony Meier, a po 30 minutach było 71:53. W ostatniej części gry ekipa trenera Żana Tabaka kontrolowała wydarzenia na parkiecie, a Anwil - mimo kolejnych zmian ustawień - nie potrafiła zagrozić rywalom. Rzut z dystansu Marcela Ponitki dawał aż 30 punktów przewagi! Ostatecznie Stelmet Enea zwyciężył aż 101:77!

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Zamojski z 18 punktami i 2 asystami. W zespole gości wyróżniał się Ledo z 16 punktami, 7 zbiórkami i 3 asystami.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 101:77 (22:16, 30:14, 19:23, 30:24)

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Przemysław Zamojski 18, Ivica Radic 14, Joe Thomasson 13, Jarosław Zyskowski 12, Ludwig Hakanson 10, Tony Meier 10, Marcel Ponitka 8, Łukasz Koszarek 8, Drew Gordon 5, Kacper Mąkowski 3, Kacper Traczyk 0, Julian Jasinski 0

Anwil Włocławek: Ricky Ledo 16, Jakub Karolak 15, Rolands Freimanis 14, Chase Simon 8, Michał Sokołowski 8, Chris Dowe 7, Krzysztof Sulima 4, Milan Milovanovic 2, Szymon Szewczyk 2, Igor Wadowski 1, Tony Wroten 0