LSK: Niespodzianka w Łodzi! Pierwsza porażka Grot Budowlanych

W rozegranym awansem meczu z 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Grot Budowlani Łódź przegrał na własnym boisku z Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz 0:3 (23:25, 25:27, 16:25). To pierwsza porażka wicemistrzyń Polski w tym sezonie.

W pierwszej kolejce zawodniczki Banku Pocztowego postawiły twarde warunki wicemistrzyniom Polski. Pierwsze dwa sety rozstrzygnęły się na przewagi – w pierwszym górą były bydgoszczanki, w drugim łodzianki (28:26, 25:27). W dwóch kolejnych nie było już takich emocji, bowiem drużyny wygrywały ze sporą przewagą punktową. O wyniku spotkania zadecydował tie-break. Kibice ponownie byli świadkami zaciętego seta, który podopieczne Błażeja Krzyształowicza wygrały przewagi 21:19.

Mecz rewanżowy rozpoczął się do wyrównanej walki, z minimalną przewagą bydgoszczanek 8:6. Po kolejnych akcjach podopieczne Piotra Mateli miały już pięć oczek przewagi nad gospodyniami 13:8. Łodzianki powoli odrabiały straty, ale było to niezwykle trudne przy świetnie spisujących zawodniczkach znad Brdy. W końcówce seta łodzianki dogoniły rywalki, nie nerwową końcówce na swoją korzyść rozstrzygnęły bydgoszczanki 25:23.

W drugim secie bardzo długo trwała walka punkt za punkt 10:10. W kolejnych akcjach inicjatywę na boisku przejęły bydgoszczanki. Dobra gra pozwoliła im odskoczyć od rywalek na cztery oczka 15:11. Łodziankom udało się odrobić straty i ponownie w secie był remis 19:19. Kolejne punkty zdobyły podopieczne Błażeja Krzyształowicza i objęły prowadzenie 23:21. Zaciętą walkę na przewagi wygrały zawodniczki Banku Pocztowego 27:25.

Początek trzeciej odsłony, podobnie jak w secie numer dwa, był bardzo wyrównany 7:7, i ponownie  po kilku udanych akcjach na prowadzenie wyszła drużyna z Bydgoszczy 11:7. Tym razem jednak podopieczne Piotra Mateli nie popełniły błędu z poprzedniego seta i nie pozwoliły rywalkom odrobić strat. Przejęły inicjatywę na boisku i z każdą kolejną akcją zwiększały przewagę nad gospodyniami 20:11. Tak rozpędzony zespól z Bydgoszczy nie oddał już zwycięstwa, wygrywając partię 25:16.

Grot Budowlani Łódź - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3 (23:25, 25:27, 16:25)

Grot Budowlani Łódź: Julia Nowicka, Małgorzata Śmieszek, Charlotte Leys, Julia Twardowska, Anastasiya Kraiduba, Jaroslava Pencova, Maria Stenzel (L) oraz Paulina Bałdyga, Anna Lewandowska, Anna Bączyńska

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Marta Ziółkowska, Anna Stencel, Magdalena Mazurek, Ewelina Żurowska, Tereza Vanzurova, Monika Fedusio, Monika Jagła (L) oraz Patrycja Balmas, Marta Biedziak, Izabella Rapacz

MVP: Monika Fedusio