PlusLiga: Zawiercie liderem! 25 punktów Boćka

Siatkarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie pokonali 3:1 (20:25, 25:19, 25:23, 25:19) MKS Będzin w meczu trzeciej kolejki PlusLigi. To zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Marka Lebedewa awansować na pozycję lidera. Ekipa Jakuba Bednaruka nadal pozostaje bez punktów.

Wydawać się mogło, że faworytem spotkania była ekipa gospodarzy. Zawiercianie wygrali dwa poprzednie spotkania kolejno z Cuprum Lubin (3:2) i Indykpolem AZS Olsztyn (3:1). Bilans podopiecznych Jakuba Bednaruka był zdecydowanie gorszy. Zanotowali dwie porażki z Projektem Warszawa 1:3 i Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Przed meczem do zespołu z Będzina dołączył nowy zawodnik Furya Fayazi. Irańczyk pojawił się w wyjściowym składzie. Niespodzianek nie brakowało również w szóstce Jurajskich Rycerzy. Trener Mark Lebedew pozostawił w kwadracie dla rezerwowych najlepiej punktującego jak dotąd Mateusza Malinowskiego oraz podstawowego przyjmującego Marcina Walińskiego.

Od początku lepiej prezentowali się przyjezdni. Prowadzili już 11:7, więc trener Lebedew musiał przerwać grę. Niewiele to jednak zmieniło. Będzinianie grali jak z nut i stopniowo powiększali przewagę, a po bloku na Grzegorzu Boćku mogli cieszyć się ze zwycięstwa 25:20 w premierowej odsłonie.

Porażka wyraźnie rozzłościła gospodarzy. Od samego początku to oni byli na prowadzeniu. Przy stanie 9:6 o przerwę poprosił trener Będzina, bo set zaczął wymykać się jego drużynie spod kontroli. Na nic się to jednak zdało. Niesieni dopingiem wypełnionej hali zawiercianie zanotowali udaną serię i odskoczyli aż na sześć punktów (16:10)! Przy tak dobrej grze nie mogli wypuścić prowadzenia z rąk i wygrali wysoko 25:19.

W trzeciej odsłonie Bednaruk dokonał roszady w składzie. Miejsce Fayaziego zajął Jan Fornal i rozpoczął od kilku skutecznych akcji. Między innymi dzięki niemu będzinianie wyszli na prowadzenie. Kiedy Jurajscy Rycerze byli w opałach na zmianę zdecydował się również Lebedew. Wprowadził na boisko Walińskiego i to przyniosło zamierzony efekt. Będzinianie mają czego żałować, bo prowadzili 17:15, by chwilę później przegrać po niesamowicie emocjonującej końcówce 23:25.

Po zmianie stron przyjezdni wyraźnie się pogubili. Trener Bednaruk próbował pomagać zespołowi dokonując zmian, lecz to nie pomagało. Gospodarze rozpędzili się na tyle mocno, że bardzo trudno było ich zatrzymać. W pewnym momencie mieli aż dziesięć punktów przewagi (20:10). Ostatecznie wygrali 25:19.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Grzegorz Bociek. Atakujący Aluron Virtu CMC Zawiercie zdobył aż 25 punktów!

Aluron Virtu CMC Zawiercie - MKS Będzin 3:1 (20:25, 25:19, 25:23, 25:19)

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Nikołaj Penczew, Marcin Kania, Grzegorz Bociek, Alexandre Ferreira, Łukasz Swodczyk, Michał Masny, Krzysztof Andrzejewski (L) oraz Marcin Waliński, Arshdeep Dosanjh, Mateusz Malinowski, Wojciech Ferens

MKS Będzin: David Sossenheimer, Dawid Dryja, Michał Superlak, Furya Fayazi, Dawid Gunia, Tyler Sanders, Michał Potera (L) oraz Konrad Buczek, Artur Ratajczak, Jan Fornal, Rafał Faryna

MVP: Grzegorz Bociek