SuperLega: Calzedonia Werona - Gas Sales Piacenza. Transmisja na Polsatsport.pl

Siatkówka
SuperLega: Calzedonia Werona - Gas Sales Piacenza. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. Cyfrasport

W 3. kolejce włoskiej Serie A1 Calzedonia Werona podejmie we własnej hali Gas Sales Piacenza. W niedzielnym meczu nie zabraknie polskiego akcentu. Zawodnikiem drużyny gospodarzy jest Bartłomiej Kluth. Atakujący nie miał zbyt wiele szans na grę w tym sezonie. Czy w niedzielnym meczu bułgarski szkoleniowiec, Radostin Stojczew postawi na Polaka? Transmisja meczu Calzedonia Werona - Gas Sales Piacenza na Polsatsport.pl.

Siatkarze Calzedonii Werona, w dwóch pierwszych meczach zdobyli trzy punkty. W pierwszej kolejce pewnie wygrali z Argos Volley Sora 3:0. W drugiej rundzie silniejsi okazali się zawodnicy prowadzeni przez Vitala Heynena. Ekipa z Werony uległa Sir Safety Perugia 0:3, a naturalizowany Polak - Wilfredo Leon swoimi atakami napsuł dużo krwi. Do zespołu Bułgara dołączył nowy przyjmujący, Garrett Muagututia. Amerykanin będzie miał szansę zaprezentować się pierwszy raz przed własną publicznością.

 

Mecz 3. rundy będzie również okazją do zobaczenia szkoleniowca Andrei Gardiniego, który znany jest polskim kibicom. Włoski trener zdobył z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle mistrzostwo Polski, wicemistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Ponadto uczestniczył w Final Four Ligi Mistrzów 2017/2018.

 

Początek sezonu w Italii, nie był już tak udany dla ekipy Gardiniego, jak lata w Polsce. Po dwóch porażkach siatkarze z Piacenzy nie wywalczyli żadnego punktu, ale trzeba przyznać, że były to konfrontacje z potęgami włoskiej ligi. W pierwszej kolejce zespół z Piacenzy trafił na Cucine Lube Civitanova (0:3), w drugiej natomiast zderzył się z siłą Modeny Volley, której uległ (0:3).

 

Transmisja meczu Calzedonia Werona - Gas Sales Piacenza od godziny 18:30 na Polsatsport.pl.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze