Turniej judo w Perth: Polka na podium

Sporty walki

Brązowa medalistka mistrzostw świata Julia Kowalczyk (57 kg) zajęła drugie miejsce w turnieju Oceania Open w Perth. W finale judoczka Polonii Rybnik przegrała przez waza-ari ze Słowenką Kają Kajzer.

Wcześniej Kowalczyk pokonała m.in. Annę Borowską i Tajwankę Lien Chen-Ling. Druga z polskich zawodniczek uległa w walce o trzecią pozycję w dogrywce Niemce Ines Beischmidt i została sklasyfikowana na piątej lokacie.

Również piąte miejsce zajęła Karolina Pieńkowska (52 kg), która w decydującym pojedynku - również w dogrywce - przegrała z Amerykanką Angeliką Delgado.

Na siódmych pozycjach zawodach zakończyli Agata Perenc (52 kg), Agata Ozdoba-Błach (63 kg) i Wiktor Mrówczyński (73 kg). Turniej w Australii zakończy się w niedzielę.