Magazyn Formuły 1: Hamilton mistrzem świata. Transmisja na Polsatsport.pl

Moto

W dziewiętnasty wyścigu tego sezonu Formuły 1 najlepszy okazał się Valtteri Bottas, ale podczas GP USA to jego kolega z Mercedesa - Lewis Hamilton, który zajął drugie miejsce, zapewnił sobie tytuł mistrza świata. Wyścig w Austin był również kolejną odsłoną rywalizacji między Charlesem Leclerkiem, Maksem Verstappenem i Sebastianem Vettelem o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej na zakończenie sezonu. Transmisja Magazynu Formuły 1 ze skrótem GP USA w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl.

Robert Kubica niestety z powodu awarii samochodu wycofał się na 34. okrążeniu. Na trzeciej pozycji uplasował się Holender Verstappen z Red Bulla, który do trzeciego w klasyfikacji generalnej - Leclerka traci 14 punktów.

W Austin Hamilton po raz 150 w karierze stanął na podium w wyścigu Grand Prix. Na mecie Brytyjczyk przyznał, że marzył o szóstym w karierze zwycięstwie w Stanach Zjednoczonych (ma w dorobku pięć, po raz ostatni w 2017 roku). Postara się o nie - jak zapewniał - za rok, gdyż na razie nie zamierza kończyć kariery.

34-letni Brytyjczyk zapewniając sobie szósty w karierze tytuł mistrza świata zbliżył się do legendarnego Michaela Schumachera. Hamiltona od słynnego Niemca dzieli już tylko jeden mistrzowski tytuł. Schumacher na ich na koncie siedem.

Transmisja Magazynu Formuły 1 ze skrótem GP USA w poniedziałek od godziny 17:00 w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl.