Pudzianowski: Jun? Dziesięć lat temu byłem taki sam

Sporty walki

- Dziesięć lat temu byłem taki sam. Chciałem góry przenosić, ale na wszystko trzeba czasu - powiedział Mariusz Pudzianowski (12-7-1NC, 7 KO) o Erko Junie (3-0, 3 KO), z którym zmierzy się 9 listopada podczas gali KSW 51 w Zagrzebiu.

Maciej Turski: Mówiłeś o przewartościowaniach, jeśli chodzi o przygotowania. Inaczej do tego podchodzisz. Jak to się sprawdziło w praktyce?

 

Mariusz Pudzianowski: Nie mam ani jednego obicia czy stłuczenia. Sparingi były mądrze robione, wszystko z głową. Oczywiście, że chciałoby się szaleć z poczuciem, iż jestem nie do złamania. Rozsądek i doświadczenie mówi, że troszeczkę trzeba wyhamować. Wszystko się psuje, nic nie trwa wiecznie. Nie było wielkiego „orania”. Trenowałem sześć dni w tygodniu, ale mądrzej. (...) Wszystko było poukładane, żeby sobie krzywdy nie zrobić. Ostatnio taką sobie zrobiłem. Podchodziłem, szarpałem, rzucałem i skończyło się jak się skończyło. Nie chcę już tego błędu popełniać. Zostało mi jeszcze kilka walk i chcę być sprawny do końca.

 

Powiedziałeś, że zostało ci jeszcze kilka walk do końca kariery. Możemy z tego wysnuć wniosek, że od rezultatu najbliższego pojedynku nie zależy twoja przyszłość w sportach walki?

 

Nie, nie. Jaki wynik nie byłby, to i tak się jeszcze pobawię. Jestem spełnionym sportowcem. Teraz robię coś dla samego siebie po prostu i dla rozpromowania tego sportu.

 

Twoim rywalem będzie Erko Jun. Jest młody, gniewny i agresywny. Czego się po nim spodziewasz?

 

Na pewno go nie lekceważę. Jest to młody chłopak, który po prostu stawia wszystko na jedną kartę. Dziesięć lat temu byłem taki sam. Chciałem góry przenosić, ale na wszystko trzeba czasu. Ja mam troszeczkę więcej argumentów, doświadczenie i mądrość, której nie jest w stanie kupić za żadne pieniądze. Choćby nie wiem, ile trenował, tego nie przeskoczy. To trzeba wypracować.

 

Transmisja gali KSW 51 w systemie PPV.

Maciej Turski, MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze