Kowalewski: Szczęsny może już być dumny ze swoich osiągnięć

Piłka nożna

- Wiadomo, że każdy ma swoje kryteria i posiada swój pogląd na umiejętności poszczególnych zawodników, ale pewne jest, że samo znalezienie się wśród dziesięciu najlepszych piłkarzy na swojej pozycji zasługuje na szacunek. Uważam więc, że Szczęsny może już być dumny ze swoich osiągnięć - powiedział był reprezentant Polski Wojciech Kowalewski.

Roman Kołtoń: Jak Wojciech Kowalewski ocenia swojego imiennika Szczęsnego? Gdzie umiejscowiłbyś go w hierarchii bramkarzy ze światowego topu?

 

Wojciech Kowalewski: Na pewno znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych golkiperów, a ja dyplomatycznie umiejscowiłbym go na piątym miejscu w światowej hierarchii. Na pewno wyżej oceniłbym Marca-Andre ter Stegena, którego niesamowicie cenię za umiejętności i styl gry, stanowiący ucieleśnienie modelu współczesnego bramkarza. Niektórzy twierdzą, że jego prekursorem był Manuel Neuer, ale ze względu na ciągłe kontuzje trapiące zawodnika Bayernu Monachium, moim zdaniem na czoło wysunął się właśnie golkiper Barcelony. Neuer sporo czasu stracił przez uraz i obecnie nie może wrócić na prezentowany wcześniej poziom. Tym bardziej że dopiero ostatnio wróciły rozgrywki Bundesligi i brakuje mu rytmu meczowego. Kolejne fazy Ligi Mistrzów będą dla niego prawdziwym sprawdzianem.

 

A co z takimi zawodnikami jak Alisson czy Hugo Lloris? Czy oni również znajdują się na szczycie tej listy?

 

Wymieniasz najlepszych bramkarzy na świecie. Wiadomo, że każdy ma swoje kryteria i posiada swój pogląd na umiejętności poszczególnych zawodników, ale pewne jest, że samo znalezienie się wśród dziesięciu najlepszych piłkarzy na swojej pozycji zasługuje na szacunek. Uważam więc, że Szczęsny może już być dumny ze swoich osiągnięć.

 

Jakie atuty wymieniłbyś opisując warsztat bramkarski Szczęsnego?

 

Myślę, że w porównaniu do Wojtka sprzed około pięciu lat, ma on zdecydowanie więcej doświadczenia. Nabrał również pewnej dojrzałości boiskowej i emocjonalnej. Granie na najwyższym poziomie europejskim, z najlepszymi piłkarzami na świecie i spotykanie legend pokroju Gianluigiego Buffona daje bardzo wiele. Także w sferze życiowej.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Roman Kołtoń, AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze