Liga Mistrzów: Napoli na remis z Salzburgiem

Piłkarze SSC Napoli wciąż nie potrafią wygrać. Tym razem zremisowali u siebie z Salzburgiem 1:1 w spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W 5. minucie Lorenzo Insigne strzelił tuż zza pola karnego, Jerome Oguene niefortunnie odbił głową i kapitalnym refleksem popisał się golkiper Salzburga. W 7. minucie Austriacy byli bliscy wyjścia na prowadzenie. Niepilnowany Onguene po rzucie rożnym strzelił głową, ale obok bramki Alexa Mereta. Chwilę później Piotr Zieliński znalazł się w polu karnym Salzburga, ale strzelił niecelnie.

Szymon Marciniak, arbiter główny tego meczu, w 11. minucie podyktował rzut karny dla gości po faulu Kalidou Koulibaly'ego. Jedenastkę na gola zamienił 19-letni Erling Braut Haaland. W kolejnej akcji Napoli mogło doprowadzić do remisu, lecz Jose Callejon po dośrodkowaniu Insigne trafił w słupek. W 23. minucie tym razem to Hiszpan dograł do Włocha, ale on także się pomylił. Chwilę później z pola karnego strzelił aktywny w tym spotkaniu Hirving Lozano, lecz na posterunku był golkiper mistrzów Austrii.

Kiedy wydawało się, że do przerwy Salzburg będzie prowadzić, gola na 1:1 strzelił Lozano. Reprezentant Meksyku w swoim stylu zszedł z lewej strony do środka i prawą nogą pokonał Carlosa.

Drugą część gry ofensywnie rozpoczęli goście, ale w 58. minucie ponownie groźnie uderzył Lozano. Tym razem jednak niecelnie. W kolejnych minutach optyczną przewagę miał Salzburg, jednak nie szły za tym sytuacje podbramkowe. W 79. minucie znowu Insigne szukał swojej szansy i znowu strzelił tak, że piłka poleciała nad bramką. Na kilka minut przed końcem meczu do strzału głową doszedł Fernando Llorente, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, ale nieznacznie się pomylił.

Napoli utrzymało tym samym czteropunktową przewagę nad Salzburgiem w tabeli grupy E. Nowym liderem został Liverpool. "The Reds" ograli u siebie Genk 2:1.

SSC Napoli - FC Salzburg 1:1 (1:1)
Bramki: Lozano 44 - Haaland 11 (k)

SSC Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Kalidou Koulibaly, Nikola Maksimović, Mario Rui (46. Sebastiano Luperto) - Jose Callejon, Piotr Zieliński, Fabian Ruiz, Lorenzo Insigne - Hirving Lozano (86. Fernando Llorente), Dries Mertens (73. Arkadiusz Milik)

FC Salzburg: Carlos - Rasmus Kristensen, Marin Pongracic (46. Enock Mwepu), Jerome Onguene, Maximilian Wober, Andreas Ulmer - Takumi Minamino (61. Majeed Ashmieru), Zlatko Junuzovic, Dominik Szoboszlai - Hee-Chan Hwang, Erling Braut Haaland (75. Patson Daka)

Żółte kartki: Onguene, Pongracic - Zieliński

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.