NHL: Pięć punktów Marchanda w wygranym meczu "Niedźwiadków"

Hokeiści Boston Bruins stracili cztery bramki w drugiej tercji poniedziałkowego meczu ligi NHL z Pittsburgh Penguins, ale ostatecznie triumfowali 6:4. Najlepszy na lodowisku był Brad Marchand, który zdobył dwa gole i miał trzy asysty.

Po 25 minutach "Niedźwiadki" wygrywały 3:0, ale odpowiedź "Pingwinów" była piorunująca i w ciągu niespełna kwadransa wyszły na prowadzenie 4:3. W ostatniej tercji, w 49. minucie do wyrównania doprowadził Torey Krug, a losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach. W 59. minucie krążek w bramce gości umieścił Marchand, a wynik ustalił Patrice Bergeron uderzeniem do pustej siatki.

- Przy stanie 3:0 spadło tempo naszych poczynań, a rywale po zmianie bramkarza prezentowali się lepiej. Potrafiliśmy jednak wrócić do właściwego rytmu i na koniec nie ma znaczenia, w jaki sposób wygraliśmy. Liczy się, że zwyciężyliśmy - podkreślił Marchand.

Pod względem liczby strzałów zdecydowanie lepsi byli zawodnicy Penguins - 44 (rywale - 26), lecz dobrze bronił Jaroslav Halak.

Również po sześć goli zdobyli w poniedziałek, ale w roli gości, hokeiści Ottawa Senators i Nashville Predators. "Senatorowie" pokonali New York Rangers 6:2, a "Drapieżniki" wygrały z Detroit Red Wings 6:1.

Ekipa Senators zwyciężyła w każdej z tercji, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jean-Gabriel Pageau. Z kolei Predators przegrywali 0:1 od trzeciej minuty, ale w drugiej odsłonie zaaplikowali przeciwnikom aż pięć bramek. Autorem dwóch z nich był Matt Duchene.

W ostatnim meczu Edmonton Oilers przegrali z Arizona Coyotes 2:3 po dogrywce. Decydującego gola uzyskał Derek Stepan.