Liverpool musi zagrać dwa mecze w dwa dni! To ostateczna decyzja

Piłka nożna
Liverpool musi zagrać dwa mecze w dwa dni! To ostateczna decyzja
fot. PAP

Liverpool wydał oświadczenie, w którym poinformował o oficjalnym terminie ćwierćfinałowego meczu w Carabao Cup. Spotkanie odbędzie się 17 grudnia i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że dzień później... "The Reds" zagrają w Katarze w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Po tym, jak Liverpool ograł Arsenal po niesamowitym meczu (5:5 w regulaminowym czasie gry i 5:4 w serii rzutów karnych) w 1/8 finału Carabao Cup, Juergen Klopp zasugerował, że jego drużyna... może nie przystąpić do ćwierćfinału. Wszystko przez konflikt terminów. Spotkanie kolejnej rundy przeciwko Aston Villi miało się odbyć 17 grudnia, podczas gdy dzień później "The Reds" mieli pojawić się w Katarze na Klubowych Mistrzostwach Świata.

 

- To nie my ustalamy terminarz. Jeśli jednak nie znajdą nam dogodnego terminu na spotkanie w Carabao Cup, innego niż trzecia nad ranem w Boże Narodzenie, to nie zagramy - stwierdził Juergen Klopp po wyeliminowaniu Arsenalu.

 

We wtorek lider Premier League wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował o potwierdzeniu daty meczu z Aston Villą.

 

- Termin ćwierćfinałowego meczu wyznaczono na 17 grudnia. W rezultacie użyjemy dwóch składów. Jedna drużyna weźmie udział w Klubowych Mistrzostwach Świata w Katarze, a druga zagra w Carabao Cup. Klub chce skorzystać z okazji, by podkreślić, że nie jest to idealny scenariusz, to jest to najlepsze rozwiązanie w interesie turnieju, pozostałych klubów i również nas, co było decydującym czynnikiem - czytamy w oświadczeniu.

 

Klub podziękował też EFL za próbę uzgodnienia nowego terminu. 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze