Serie A: Radni Werony chcą podjąć kroki prawne przeciwko Balotellemu

Grupa radnych Werony chce podjąć kroki prawne przeciwko włoskiemu piłkarzowi Mario Balotellemu, który w niedzielę podczas meczu ligowego w tym mieście sugerował, że padł ofiarą rasistowskich odgłosów z trybun.

Incydent miał miejsce przed upływem 60. minuty meczu Verony z Brescią (2:1). Występujący w drużynie gości Balotelli zatrzymał grę, wziął piłkę w ręce i kopnął w kierunku kibiców gospodarzy. Zdenerwowany wskazał gestem na uszy, sugerując, że wszystko słyszał.

Mecz został przerwany na kilka minut. Koledzy z drużyny oraz piłkarze rywali próbowali uspokoić Balotellego. Ostatecznie zawodnik pozostał na boisku. W 85. minucie - przy stanie 2:0 dla Verony - strzelił gola, ale jego zespół nie zdołał doprowadzić do remisu.

Jednak burmistrz Werony Federico Sboarina, który był obecny na trybunach, zaprzeczył jakoby doszło do jakiegokolwiek incydentu rasistowskiego. Podobne stanowisko zajął klub, a grupa radnych zwróciła się do władz miasta z wnioskiem o podjęcie kroków prawnych - przeciwko Balotellemu i tym wszystkim, którzy atakują Weronę poprzez niesprawiedliwe zniesławienie.

29-letni Balotelli urodził się na Sycylii. Jego biologiczni rodzice pochodzili z Ghany, ale wychował się we włoskiej rodzinie. W reprezentacji Italii wystąpił 36 razy, strzelając 14 goli.