Krychowiak: Zabrakło zimnej głowy. Wojtek świetnie obronił mój strzał

Piłka nożna

- W wielu sytuacjach zabrakło nam zimnej głowy. Mój strzał Wojtek świetnie obronił, choć uderzyłem tak jak chciałem, ale niestety on wyszedł górą w tej sytuacji - powiedział Grzegorz Krychowiak po meczu Lokomotiw Moskwa – Juventus Turyn (1:2) w Lidze Mistrzów.

Mateusz Borek: Pewnie jeszcze za bardzo nie wiesz, co wydarzyło się w końcówce?

 

Grzegorz Krychowiak: Nie, doskonale wiem, co się wydarzyło. Jeśli masz gościa z taką szybkością to jest prosta zasada, że piłka może przejść, a zawodnik nie. Powinniśmy go sfaulować i wtedy byłoby po akcji.

 

Zdarzyło Ci się grać w takim meczu, który tak źle się zaczął, tak dobrze graliście i tak źle skończyliście?

 

Zdarzały się różne mecze. Na końcu liczy się tylko to, że przegraliśmy. W futbolu znaczenie ma tylko wynik, a on nie jest dla nas dobry.

 

To było drugie 1:2 z Juventusem, ale to był inny mecz niż ten w Turynie. Zagraliście naprawdę kawał dobrego futbolu.

 

Udowodniliśmy, że najlepszą obroną jest atak. Mieliśmy sporo sytuacji, ale w naszych kontratakach powinniśmy zachować chłodną głowę. Wystarczyło podać do kolegi, który wychodził z boku i mielibyśmy sam na sam. Nad tym elementem musimy pracować.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Mateusz Borek, A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze