Liga Mistrzów: Demolka na Bernabeu! Real rozgromił Galatasaray po hat-tricku 18-latka

W meczu 4. kolejki grupy A fazy grupowej Ligi Mistrzów Real Madryt rozbił Galatasaray Stambuł aż 6:0. Już po pierwszy kwadransie "Królewscy" prowadzili trzema golami. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a w końcu zagrali w tym sezonie Champions League na miarę oczekiwań. Hat-tricka skompletował 18-letni Rodrygo.

Real do tej pory przegrał z PSG (0:3), zremisował z Club Brugge (2:2) oraz wygrał z Galatasaray (1:0). Tym razem "Królewscy" nareszcie w przekonywującym stylu odnieśli wygraną w meczu Ligi Mistrzów.

Już w 4. minucie Rodrygo po podaniu Marcelo z lewej strony pokonał Fernando Muslerę. Trzy minuty później Brazylijczyk ponownie po podaniu swojego rodaka z lewej flanki, strzałem głową nie dał szans bramkarzowi tureckiego zespołu.

Nie minął kwadrans, a Real prowadził już trzema golami. W 14. minucie rzut karny skutecznie wykonał kapitan gospodarzy Sergio Ramos. Hiszpański obrońca technicznym uderzeniem w środek bramki pokonał Muslerę, który rzucił się w lewą stronę.

Wydawało się, że koszmar Galatasaray skończy się na golu Ramosa, przynajmniej w pierwszej połowie. Jednak nic bardziej mylnego, czwartą bramkę zdobył Karim Benzema, który wykończył podanie Rodrygo. To był prawdziwy nokaut na zespole ze Stambułu w pierwszej odsłonie!

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. To Real nadal dominował, ale miejscowa ekipa spuściła nieco z tonu. Nie przeszkodziło to jednak "Królewskim" w strzeleniu piątego i szóstego gola. Na listę strzelców po podaniu Daniego Carvajala wpisał się ponownie Benzema. Francuski napastnik w 81. minucie podwyższył na 5:0.

Szóstą bramkę dla Realu strzelił Rodrygo w trzeciej minucie doliczonego czasu po podaniu Benzemy. 18-latek skompletował tym samym hat-tricka.

Real Madryt - Galatasaray Stambuł 6:0 (4:0)

Bramki: Rodrygo 4, 7, 90+3, Ramos 14 (k), Benzema 45, 81

Real: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Serigo Ramos, Raphael Varane, Marcelo (42. Ferland Mendy) - Toni Kroos, Casemiro (60. Luka Modrić), Federico Valverde, Rodrygo, Karim Benzema, Eden Hazard (68. Isco)

Galatasaray: Fernando Muslera - Mariano, Christian Luyindama, Marcao, Yuto Nagatomo (88. Adem Buyuk) - Jean Michael Seri, Steven N'Zonzi (46. Omer Bayram), Mario Lemina - Sofiane Feghouli, Florin Andone (46. Ryan Donk), Ryan Babel

Sędzia: Felix Zwayer (Niemcy)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.