Liga Mistrzów: Tottenham Hotspur rozbił mistrza Serbii

Tottenham Hotspur nie pozostawił żadnych złudzeń i rozbił na wyjeździe Crvenę Zvezdę Belgrad 4:0 w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. To drugie zwycięstwo angielskiej drużyny w tej edycji rozgrywek.

W pierwszej połowie obie drużyny oddały po jednym celnym strzale. Powody do zadowolenia mieli jednak wyłącznie goście. W 34. minucie wynik otworzył Giovani Lo Celso, strzelając swojego pierwszego gola w barwach "Kogutów". Cała akcja miała zaskakujący przebieg. Najpierw Harry Kane trafił w słupek, po czym strzał Son Heung-Mina został zablokowany przez obrońców. To nie był koniec... Piłka znów trafiła do Kane’a, który trafił w Sona, natomiast ten w poprzeczkę. W końcu do piłki dopadł Lo Celso i umieścił ją w siatce.

Po przerwie w głównej roli wystąpił Son. Koreańczyk w ciągu czterech minut zdobył dwie bramki, przesądzając o losach tego meczu. Potwierdziły się więc słowa byłego reprezentanta Anglii Petera Croucha. - Jeśli Son gra dobrze, to Tottenham też gra dobrze. (…) Chociaż wiesz, co on zamierza zrobić na boisku, to nie jesteś w stanie go zatrzymać - mówił przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

W końcówce kropkę nad "i" postawił rezerwowy Christian Eriksen. Niewiele brakowało, by doszło do powtórki. W poprzedniej serii spotkań Tottenham Hotspur rozbił Crvenę Zvezdę Belgrad 5:0.

Crvena Zvezda Belgrad - Tottenham Hotspur 0:4 (0:1)

Bramki: Lo Celso 34, Son 57, 61, Eriksen 85

Crvena Zvezda Belgrad: Milan Borjan – Marko Gobeljić (46. Jander), Nemanja Milunović, Milos Degenek, Milan Rodić – Dusan Jovancić (62. Jose Canas), Njegos Petrović – Mateo Garcia (67. Richmond Boakye), Marko Marin, Rajiv van la Parra – Milan Pavkov

Tottenham Hotspur: Paulo Gazzaniga – Juan Foyth, Davinson Sanchez, Danny Rose – Dele Alli (62. Christian Eriksen), Tanguy Ndombele, Eric Dier, Giovani Lo Celso (86. Oliver Skipp), Moussa Sissoko – Son Heung-Min (75. Ryan Sessegnon), Harry Kane

Żółte kartki: Petrović - Dier, Skipp

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.