Nawrocki przedłużył kontrakt z PZPS. Wiadomo, do kiedy będzie pracował

Siatkówka
Nawrocki przedłużył kontrakt z PZPS. Wiadomo, do kiedy będzie pracował
fot. Cyfrasport

Polski Związek Piłki Siatkowej wyraził wsparcie dla trenera Jacka Nawrockiego. Na oficjalnym Twitterze opublikowane zostało oświadczenie, w którym poinformowano, że szkoleniowiec będzie prowadził żeńską reprezentację Polski przynajmniej do zakończenia mistrzostw świata 2022 rozgrywanych w naszym kraju.

W środę PZPS za pośrednictwem Twittera poinformował, że przedłużył kontrakt z trenerem Nawrockim. 

 

"Z rekomendacji Jacka Kasprzyka, prezesa PZPS i na podstawie pozytywnej oceny Pionu Sportu i Szkolenia, Zarząd PZPS podczas dzisiejszego posiedzenia podjął jednogłośną uchwałę o kontynuacji współpracy z trenerem Jackiem Nawrockim do zakończenia mistrzostw świata w roku 2022" - napisano na oficjalnym profilu PZPS.

 

 

Działacze argumentują swoją decyzję w następujący sposób. "Analiza dotychczasowej pięcioletniej pracy trenera Jacka Nawrockiego poprzez uzyskiwane wyniki, jak i indywidualny postęp wielu zawodniczek dowodzą, że praca wykonana przez trenera była rzetelna i efektywna" - napisano na oficjalnej stronie internetowej PZPS.

 

Nawrocki jest trenerem Biało-Czerwonych od 2 kwietnia 2015. Powierzono mu misję ponownego wprowadzenia polskiej żeńskiej siatkówki na salony. Jego współpraca z PZPS rozpoczęła się obiecująco. Polki zdobyły srebrny medal Igrzysk Europejskich. Nie zawsze było jednak tak kolorowo. W 2016 roku Polki nie awansowały na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Szkoleniowiec otrzymał jednak kredyt zaufania od władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej i mógł kontynuować pracę.

 

Po kilku latach ciężkiej pracy udało mu się osiągnąć kolejny sukces w postaci czwartego miejsca na mistrzostwach Europy 2019. Władze PZPS postanowiły więc kontynuować współpracę z nadzieją na następne osiągnięcia.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie