PE koszykarek: InvestInTheWest przegrał w Brnie

Koszykarki InvestInTheWest Enei Gorzów przegrały na wyjeździe z czeskim KP Brno 67:71 (22:20, 17:18, 11:23, 17:10) w meczu 4. kolejki grupy A Pucharu Europy. To druga porażka gorzowianek w tych rozgrywkach. W Gorzowie wicemistrzynie Polski wygrały z tym rywalem 93:57.

Spotkanie miało zupełnie inny przebieg niż pierwszy mecz tych drużyn w Gorzowie, który InvestInTheWest wygrał zdecydowanie. W Brnie po pierwszej kwarcie gorzowianki prowadziły, ale minimalnie. Po połowie miały już tylko punkt przewagi – było 38:39.

W trzeciej kwarcie zespół gospodarzy odskoczył rywalkom z Polski. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się wygraną KP Brno 23 do 11 i przed ostatnią odsłoną spotkania było 61:50. W czwartej części gorzowianki starały się dojść przeciwniczki, kwartę wygrały, ale nie udało im się zniwelować wszystkich strat i przegrały różnicą czterech punktów.

W 5. kolejce InvestInTheWest Enea zagra 28 listopada we własnej hali z Neve David Ramla. W Izraelu akademiczki przegrały z tym zespołem 70:71.

KP Brno – InvestInTheWest 71:67 (20:22, 18:17, 23:11, 10:17)

InvestInTheWest Enea Gorzów: Laura Juskaite 17, Annamaria Prezelj 14, Kahleah Copper 12, Zhosselina Maiga 10, Cheridene Green 9, Katarzyna Dźwigalska 3, Chloe Jackson 2, Wiktoria Keller 0, Agnieszka Kaczmarczyk 0, Karolina Matkowska 0

Najwięcej punktów dla KP Brno: Sarah Berankova 14, Michaela Stara 14 i Gabrielle Alise Green 13