PlusLiga: Przełamanie Asseco Resovii Rzeszów

W spotkaniu 4. kolejki PlusLigi ekipa Asseco Resovii Rzeszów pokonała przed własną publicznością BKS Visłę Bydgoszcz 3:0 i tym samym odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. MVP meczu został wybrany Nicholas Hoag.

Przed środową konfrontacją w stolicy Podkarpacia obie ekipy miały na koncie same porażki. Rzeszowianie zaczęli rozgrywki od porażki 2:3 w Katowicach z GKS-em, aby następnie przegrać dwukrotnie na własnym parkiecie 1:3 - sensacyjnie ze Ślepskiem Suwałki oraz Indykpolem AZS-em Olsztyn.

W tym samym czasie bydgoszczanie również rozegrali trzy mecze, w których musieli uznać wyższość rywali. Podopieczni Przemysława Michalczyka w dwóch pierwszych kolejkach nie zdobyli nawet seta w domowych konfrontacjach z Jastrzębskim Węglem oraz Projektem Warszawa. Inaczej sytuacja wyglądała w trzeciej serii gier, w której siatkarze Visły zdobyli punkt po porażce w Radomiu z Cerrad Czarnymi 2:3.

Zaledwie "oczko" w dorobku Resovii oraz BKS-u przed bezpośrednią konfrontacją w środowy wieczór wywoływało sporą presję, zwłaszcza wśród gospodarzy, którzy byli stawiani w roli faworyta. Ekipa Piotra Gruszki wreszcie stanęła jednak na wysokości zadania, chociaż sam początek meczu i prowadzenie gości 5:2 w inauguracyjnej partii o tym nie świadczył. Przy stanie 14:11 dla Visły, zareagował szkoleniowiec Resovii, który poprosił o czas. To pozytywnie podziałało na jego zawodników, którzy w dalszej fazie rywalizacji najpierw doprowadzili do remisu, a potem wyszli na prowadzenie. As serwisowy Nicholasa Hoaga zakończył emocje w pierwszym secie.

Druga partia zaczęła się od wyrównanej gry. Przy stanie 10:8 dla rzeszowian skutecznie z szóstej strefy zaatakował Hoag. Chwilę później swoje dorzucił w ataku Zbigniew Bartman, a dodatkowo bydgoszczanie popełniali błędy. W pewnym momencie na tablicy świetlnej widniał wynik 17:10 dla gospodarzy, którzy nie wypuścili tej przewagi z rąk.

Miejscowi poszli za ciosem w trzeciej odsłonie, chociaż do połowy seta kibice na Podpromiu byli świadkami wyrównanej rywalizacji (17:17). W końcówce po skutecznym bloku, Resovia prowadziła już 23:20, a chwilę później 24:20. Mimo ambitnych prób odrobienia strat przez zespół znad Brdy, ostatecznie Resovia przerwała złą passę i odniosła pierwszy triumf w tym sezonie.

MVP spotkania: Nicholas Hoag

Asseco Resovia Rzeszów - BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (25:21,25:18,25:22)