PŚ w biathlonie: Obrońca trofeum weźmie... urlop tacierzyński

Zimowe
PŚ w biathlonie: Obrońca trofeum weźmie... urlop tacierzyński
fot. PAP/EPA

Triumfator ubiegłorocznej edycji biathlonowego Pucharu Świata Norweg Johannes Thingnes Boe nie będzie w styczniu rywalizował i pomimo utraty ogromnej liczby punktów przerwie starty, aby opiekować się nowo narodzonym dzieckiem. Jego żona Hedda termin porodu ma wyliczony na połowę stycznia.

Norweg uważa, że jest to najsłuszniejsza decyzja podjęta w jego życiu.

 

- Sport i pieniądze na nim zarabiane to nie wszystko. Najbardziej w życiu liczy się rodzina. Będę w domu już od świąt Bożego Narodzenia aż do narodzin dziecka, a później zajmę się jeszcze nim i matką tak długo jak to będzie potrzebne. To przecież ważniejsza sprawa niż kolejne zawody - powiedział.

 

Wyjaśnił, że nie przerwie sezonu całkowicie, chociaż straci bardzo dużo punktów w PŚ, co może kosztować go ewentualną wygraną w punktacji generalnej. Podkreślił jednak, że na pierwszym miejscu jest jego pierwszy potomek, a dopiero drugim celem są mistrzostwa świata w Anterselvie w dniach 13-23 lutego.

 

- Jestem świetnie wytrenowany. Wielu biegaczy narciarskich odpuszcza starty przed MŚ. Ja tego nigdy nie robiłem i nawet ciekaw jestem, jak to będzie w moim przypadku. Myślę jednak, że do Anterselvy pojadę wypoczęty i bardziej naładowany psychicznie niż po kilku intensywnych startach w styczniu. Poza tym z zupełnie nową i jeszcze silniejszą motywacją - przyznał na antenie kanału telewizji NRK.

 

Mistrz olimpijski i siedmiokrotny mistrz świata zdecydował się na nieobecność w zawodach PŚ w Oberhofie (9-12 stycznia), Ruhpolding (15-19 stycznia) i Pokljuce (23-26 stycznia).

 

- Nie ma mowy abym tam się pojawił. Biorę urlop tacierzyński i jestem z tego powodu więcej niż zadowolony. Styczniowe zawody będę oglądał w telewizji siedząc na kanapie z pieluchami - dodał.

 

Sezon PŚ w biathlonie rozpocznie się 1 grudnia w szwedzkim Oestersund, a zakończy 22 marca w Oslo.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze