Puchar Europy FIBA: Legia minimalnie gorsza od Duńczyków

Koszykarze Legii Warszawa przegrali we własnej hali z duńskim Bakken Beras Aarhus 83:84 (22:17, 20:18, 22:26, 19:23) w meczu 3. kolejki grupy H Pucharu Europy FIBA. To druga porażka polskiego zespołu w grupie.

Legioniści, którzy na europejskie parkiety wrócili po 48-letniej przerwie, mieli już osiem punktów przewagi w czwartej kwarcie, ale nie zdołali utrzymać prowadzenia. Goście decydujące punkty zdobyli na siedem sekund przed końcem czwartej kwarty, a rzut ostatniej szansy dla Legii w wykonaniu Jakuba Nizioła zza linii 6,75 m był niecelny.

Legia Warszawa - Bakken Bears Aarhus 83:84 (22:17, 20:18, 22:26, 19:23)

Legia: Michael Finke 20, Filip Matczak 18, Jakub Nizioł 14, Przemysław Kuźkow 11, Drew Bradon 6, Sebastian Kowalczyk 5, Romaric Belemene 5, Patryk Nowerski 4, Adam Linowski 0, Dawid Sączewski 0;

Najwięcej punktów dla Bakken: Darko Jukic 18, Chris Ortiz 16, Michel Diouf 15.