Kłopoty KSZO! Odchodzą kolejne siatkarki

Siatkówka
Kłopoty KSZO! Odchodzą kolejne siatkarki
fot. Cyfrasport

Jeszcze niedawno KSZO Ostrowiec Świętokrzyski występował w najwyższej lidze w Polsce. Problemy klubu po spadku do pierwszej ligi stają się coraz poważniejsze. W związku z niezrealizowaniem umów z klubu odeszły cztery kolejne zawodniczki. Ich miejsce mają zastąpić juniorki grające wcześniej w lidze wojewódzkiej.

Nie najlepiej dzieje się z siatkówką w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po spadku z Ligi Siatkówki Kobiet klub miał ogromne problemy z uzyskaniem licencji na grę na zapleczu elity w sezonie 2019/2020. Ostatecznie drużyna została dopuszczona do rozgrywek, ale dopiero po pierwszej kolejce.

 

Wszystko spowodowane jest złą sytuacją finansową klubu. Nie tylko nie wywiązał się on z porozumień zawartych z byłymi zawodniczkami, ale także nie płaci obecnym siatkarkom. Z tego powodu część z nich zdecydowała się na rozwiązanie kontraktów.

 

Pierwsza z drużyną pożegnała się libero Olga Pauliukouskaya, która reprezentowała barwy klubu od kilku lat. W środę podobny krok poczyniły następne siatkarki. Wśród nich są Erika Salanciova, Olga Samul, Nikola Abramajtys oraz Justyna Kędziora. W zespole pozostało sześć zawodniczek oraz trzy juniorki z SMS-u Ostrowiec Świętokrzyski.

 

Oświadczenie klubu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski:

 

Jako prezes zarządu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski S.A. informuję iż, w związku ze skomplikowaną sytuacją finansową Klubu, w dniu wczorajszym, tj. 7 listopada, zostały rozwiązane kontrakty z następującymi zawodniczkami: Eriką Salanciovą, Joanna Kapturską, Olgą Samul, Olgą Pauliukouskayą oraz Justyną Kędziorą.

 

Nasz Klub czyni wysiłki, aby w najbliższej przyszłości wypracować nową formułą działalności organizacyjnej i finansowej, godzącą udział w rozgrywkach 1. Ligi Siatkówki Kobiet i restrukturyzację zadłużenia.

 

Informuję, że niedzielne spotkanie ligowe z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice odbędzie się zgodnie z terminarzem. Szansę gry w zespole otrzymają wyróżniające się uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim: Wiktoria Rdzanek, Oliwia Błaszczyk, Emilia Piotrowska oraz dwie kolejne zawodniczki, które zostaną wytypowane przez szkoleniowców naszego zespołu w porozumieniu z Dyrekcją SMS.

 

Klub jest wdzięczny, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł, w zespole pozostały: Karolina Szczygieł, Izabela Klekot, Kamila Kobus, Monika Kawa, Monika Kacprzak oraz Julia Marcyjanik.

 

Zwracam się do wszystkich Kibiców i sympatyków piłki siatkowej w Ostrowcu Świętokrzyskim o wsparcie, doping i jak najliczniejszy udział w meczu w najbliższą niedzielę, który odbędzie się o godzinie 16 przy ul. Świętokrzyskiej 11. Wierzymy, że sytuacja Klubu poprawi się, miejmy nadzieję już w niedalekiej przyszłości, ale obecnie nasz młody zespół najbardziej potrzebuje życzliwości kibiców i głośnego dopingu z trybun.

 

Z poważaniem
Mirosław Buszkiewicz
Prezes Zarządu KSZO Ostrowiec S.A.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze