PlusLiga: "W Suwałkach potrzeba doświadczenia i stabilizacji"

Siatkówka
PlusLiga: "W Suwałkach potrzeba doświadczenia i stabilizacji"
fot. Cyfrasport

Trener MKS Ślepsk Malow Suwałki Andrzej Kowal jest zadowolony z początek sezonu ekstraklasy w wykonaniu jego siatkarzy. Uważa, że jego zespołowi "niewiele brakuje", ale potrzeba mu doświadczenia i stabilizacji.

Ślepsk Malow to absolutny debiutant w ekstraklasie siatkarzy. W trzech dotychczasowych meczach zdobył trzy punkty, wygrywając na inaugurację w Rzeszowie z Asseco Resovią 3:1. Potem przegrał w Warszawie z Projektem 1:3 i podobnie z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Zajmuje 11. miejsce w tabeli.

 

- Ostatnie mecze z mistrzem i wicemistrzem Polski pokazały, że brakuje nam niewiele, ale jeśli już to cierpliwości i spokoju w grze. Różnica między nami a tymi czołowymi zespołami jest jednak taka, że one przechodziły to kilka lat temu, i mają niezbędne doświadczenie. My to doświadczenie zbieramy i jestem przekonany, że jeśli będziemy kontynuować tę pracę, to prędzej czy później będziemy wygrywać też końcówki setów, czego teraz trochę nam brakuje - powiedział Kowal w czwartek podczas konferencji prasowej w Suwałkach.

 

Szkoleniowiec wspomniał, że zadowolony z obecnego poziomu zespołu, ale nie jest tym zaskoczony. - Drużyna dobrze prezentowała się w meczach sparingowych i dawało to pewien obraz poziomu sportowego - dodał.

 

Zwrócił uwagę, że to dopiero ligi i ważne, żeby dobry poziom utrzymać przez cały sezon i unikać wahań formy.

 

- W naszym przypadku najważniejsze jest, żeby robić progres. Graliśmy fajnie część setów, ale potrzebujemy stabilizacji, równego, dobrego rytmu przez cały mecz - tłumaczył trener beniaminka.

 

Prezes klubu Wojciech Winnik poinformował, że 23, a nie 22 listopada – jak niedawno podano - odbędzie się pierwszy mecz Ślepska Malow w nowej Suwałki Arenie. Obecnie trwa procedura odbierania obiektu przez służby ratownicze, sanitarne i nadzoru budowlanego. Za dwa tygodnie hala ma być oddana do użytkowania.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze