Policjant oskarżony o zabójstwo byłego piłkarza Premier League

Piłka nożna
Policjant oskarżony o zabójstwo byłego piłkarza Premier League
fot. PAP

W 2016 roku w Telford miała miejsce tragiczna śmierć byłego zawodnika m.in. Aston Villi Daliana Atkinsona. Po trzech latach wiemy, kogo prokuratura oskarżyła o tę zbrodnię.

W sierpniu 2016 roku do jednego z domów w Telford wezwano policję. Zrobili to sąsiedzi, którzy słyszeli głośną kłótnię rozgrywającą się tuż obok. Funkcjonariusze po przyjechaniu na miejsce zdarzenia mieli zauważyć agresywnie zachowującego się mężczyznę. To był własnie Atkinson, który został potraktowany paralizatorem o mocy 50000 V. 48-latek miał problemy z sercem, przez co zmarł kilkadziesiąt minut później.

 

Po trzech latach prokuratura orzekła, kto zostanie oskarżony o tę zbrodnię. Jeden z policjantów odpowie za zabójstwo, a policjantka - za napaść. Jak na razie do wiadomości publicznej nie trafiły dane osobowe osób postawionych przed sądem. Wiemy jedynie, że policjant ma około 40 lat, a policjantka - około 30.

 

Angielskie media twierdzą, że to prawdopodobnie pierwszy przypadek, kiedy policjant jest oskarżony o morderstwo paralizatorem.

 

Atkinson przez ponad 16 lat grał w piłkę nożną. Karierę zaczął w 1985 roku w Ipswich Town. Później reprezentował barwy m.in. Sheffield Wednesday, Realu Sociedad, Aston Villi, Fenerbahce oraz Manchesteru City. Kibice pamiętają go głównie za bramkę z sezonu 1992/1993 (pierwszy w erze Premier League). Trafienie Atkinsona przeciwko Wimbledonowi zostało wybrane najładniejszym golem rozgrywek. Był wtedy graczem Aston Villi.

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze