W Dubaju rozpoczynają się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata

Inne
W Dubaju rozpoczynają się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata
fot. Materiały prasowe

W czwartek w Dubaju o godzinie 15.00 polskiego czasu rozpocznie się ceremonia otwarcia Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyjechało ponad 1400 zawodników ze 120 krajów świata. Do walki o medale stanie 42 reprezentantów Polski. Przed dwoma laty dorobek naszej ekipy był imponujący.

Podczas mistrzostw świata w Londynie w 2017 roku Polska zajęła 12. miejsce w klasyfikacji medalowej. Nasi zawodnicy stawali na podium 28 razy. Mistrzostwa w Dubaju to szansa na poprawienie tego wyniku. Już pierwszego dnia, tuż po ceremonii otwarcia,walkę rozpoczną pierwsi reprezentanci naszego kraju. Wśród niech jest Lech Stoltman, który będzie bronił tytułu wicemistrza świata. Kulomiot startuje w grupie F55 (pchnięcie kulą w pozycji siedzącej) i będzie musiał stoczyć pojedynek z bardzo silnym Bułgarem Ruzhdi Ruzhdim, którego rekord życiowy jest o 30 cm lepszy od najlepszego osiągnięcia Polaka.

- Staram się zachować spokój, ale w głowie gdzieś siedzi myśl, że chcę pokazać się z jak najlepszej strony. 30 cm to dużo i mało. Nie wiem, czy mnie aktualnie na to stać, ale na pewno jestem w życiowej formie – przyznaje Stoltman.

 

W konkursie pchnięcia kulą w grupie F55 zobaczymy także Damiana Ligęzę oraz Karola Kozunia. W grupie F11 wystartuje Mirosław Madzia, a w rzucie dyskiem w grupie F52 powalczą Rafał Rocki, Piotr Kosewicz i Robert Jachimowicz.

Niezwykle emocjonujący będzie zapewne bieg eliminacyjny na 1500 metrów w grupie T11 (zawodnicy niewidomi i niedowidzący), w którym zobaczmy ubiegłorocznych mistrzów Europy Aleksandra Kossakowskiego z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim. To przewodnik przekazuje niewidomemu zawodnikowi wszelkie informacje w trakcie i tuż po biegu.

- Chciałbym usłyszeć, że dobiegliśmy pierwsi albo drudzy w eliminacjach…I pierwsi albo drudzy w finale – przyznaje Kossakowski.

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata potrwają do 15 listopada.

 

PLAN STARTÓW POLAKÓW I WYNIKI TUTAJ 

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie