EBL: Koszykarze Polskiego Cukru lepsi od Asseco Arki w hicie kolejki

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń wygrali hit siódmej kolejki Energa Basket Ligi. Podopieczni trenera Sebastiana Machowskiego w dobrym stylu pokonali Asseco Arkę Gdynia 80:65.

Trochę lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniu Keitha Hornsby’ego prowadzili 6:2. Amerykanin ciągle był świetnie dysponowany, a dzięki niemu Polski Cukier utrzymywał kilkupunktową przewagę. Sytuację starali się zmieniać m.in. Josh Bostic oraz Krzysztof Szubarga, ale po 10 minutach było 22:17. Armani Moore odrobił część strat na początku drugiej kwarty, ale torunianie nie pozwalali na zbyt wiele. Po późniejszych akcji wykończonej przez Chrisa Wrighta byli lepsi aż o 12 punktów. Gdynianie notowali sporo strat, co z kolei ułatwiało sprawę ekipie trenera Sebastiana Machowskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:34.

W trzecią kwartę dobrze weszli Ben Emelogu i Devonte Upson, ale Keith Hornsby robił swoje, utrzymując bezpieczne prowadzenie gospodarzy. Po akcji 2+1 Kyle’a Weavera wzrosło ono do 14 punktów. Emelogu z Moorem starali się ponownie poprawiać sytuację Asseco Arki, ale po 30 minutach było 62:51. W kolejnej części gry trójka Ignacego Grochowskiego sprawiła, że przewaga wynosiła już 17 punktów. Nie do zatrzymania był też Alade Aminu, a zwycięstwo Polskiego Cukru nie było już zagrożone. Ostatecznie wicemistrzowie Polski pokonali gdynian 80:65.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Alade Aminu z 24 punktami, 8 zbiórkami i 2 asysty. W ekipie gości wyróżniał się Josh Bostic z 15 punktami, 6 zbiórkami i 2 asystami.

Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia 80:65 (22:17, 21:17, 19:17, 18:14)

Punkty:

Polski Cukier Toruń: Alade Aminu 24, Keith Hornsby 20, Aaron Cel 9, Chris Wright 9, Aleksander Perka 5, Kyle Weaver 4, Ignacy Grochowski 3, Jakub Kondraciuk 2, Mikołaj Ratajczak 2, Bartosz Diduszko 2, Damian Chojnacki 0.

Asseco Arka Gdynia: Josh Bostic 15, Armani Moore 11, Ben Emelogu 11, Devonte Upson 11, Krzysztof Szubarga 5, Marcin Malczyk 3, Adam Hrycianiuk 3, Leyton Hammonds 2, Bartłomiej Wołoszyn 2, Wojciech Czerlonko 2, Grzegorz Kamiński 0, Dariusz Wyka 0.