PŚ w kolarstwie torowym: Szóste miejsce drużyny sprinterów

Polscy kolarze torowi zajęli szóste miejsce w sprincie drużynowym w zawodach Pucharu Świata w Glasgow. Triumfowali niepokonani od dłuższego czasu mistrzowie świata i Europy - Holendrzy.

Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel pojechali w piątek o 0,2 s wolniej niż przed tygodniem w Mińsku, gdzie zajęli piątą lokatę.

Obie kobiece drużyny Biało-Czerwonych - sprinterki i zawodniczki startujące na 4 km - zostały sklasyfikowane na ósmych pozycjach, a męski zespół na 4 km uzyskał 12. rezultat.

Na bardzo wysokim poziomie stał finałowy wyścig w tej ostatniej konkurencji, w którym Duńczycy wyprzedzili Włochów. Obie ekipy uzyskały wyniki poniżej 3.50. Kolarze z Danii już wielokrotnie złamali tę granicę i są coraz bliżej rekordu świata, ustanowionego przez Australijczyków 28 lutego podczas mistrzostw globu w Pruszkowie (3.48,012).

Glasgow jest drugim przystankiem torowego Pucharu Świata w sezonie 2019/20. Gospodarzami kolejnych będą: Hongkong, nowozelandzkie Cambridge, australijskie Brisbane i Milton w Kanadzie. We wszystkich rundach PŚ zawodnicy walczą o punkty do kwalifikacji olimpijskich.