Wielki libero wraca do Rosji! Zagra z Muzajem

Siatkówka
Wielki libero wraca do Rosji! Zagra z Muzajem
fot. Cyfrasport

Po dwóch latach przerwy do Rosji wraca Teodor Salparov. Bułgarski libero dołączył do ekipy Gazpromu-Jugra Surgut, którego atakującym jest Maciej Muzaj.

Jedenasta ekipa poprzedniego sezonu ligi rosyjskiej potwierdziła wielki transfer. Do zespołu dołączył jeden z najlepszych libero w historii Teodor Salparov. Bułgar wraca do Rosji po dwóch latach. Na początku kariery miał też epizod w Surgucie. Od tego czasu minęło aż trzynaście lat.

 

Salparov osiągnął najwięcej broniąc barw Zenita Kazań w latach 2014-2017. Wśród sukcesów są m.in. trzy zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Był również ważną częścią reprezentacji Bułgarii za jej najlepszych czasów. Wraz z nią zdobył brązowe medale mistrzostw świata w 2006, Pucharu Świata w 2007 i mistrzostw Europy w 2009 roku.

 

Libero poprzednie dwa sezony spędził w ojczyźnie. Wraz z Neftochimikiem Burgas zdobył dwa mistrzostwa kraju. Już w sobotę będzie miał szansę zaprezentować się w barwach nowego klubu. Gazprom-Jugra zmierzy się bowiem z Uralem Ufa.

 

Drużyna Surgutu nie najlepiej rozpoczęła rozgrywki notując trzy porażki z rzędu, jednak w ostatniej kolejce Maciej Muzaj i jego koledzy odnieśli wyraźne zwycięstwo. Polak od początku sezonu prezentuje się znakomicie i jest liderem swojego zespołu. 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze