Hull City chce zatrzymać swoich liderów. Wśród nich Grosicki

Piłka nożna
Hull City chce zatrzymać swoich liderów. Wśród nich Grosicki
fot. PAP

Występująca w rozgrywkach angielskiej Championship ekipa Hull City zaproponowała nowe kontrakty swoim trzem kluczowym zawodnikom. Wśród nich pojawia się nazwisko Kamila Grosickiego - donosi Sky Sports.

Pozostała dwójka to skrzydłowy Jarrod Bowen oraz środkowy obrońca Jordy de Wijs. Ten pierwszy jest łączony z kilkoma klubami występującymi w Premier League - Newcastle, Southampton oraz Crystal Palace. Nie może to jednak dziwić, ponieważ Bowen na swoim skoncie ma już 10 goli w tym sezonie, a jego obecny pracodawca wycenia go na kwotę 15-20 milionów funtów. 22-latek, który jest skłonny pozostać na KCOM Stadium i pomóc Tygrysom w walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii, posiada ważny kontrakt do końca tego sezonu z opcją przedłużenia o kolejny. Włodarze Hull chcieliby jednak związać się z nim trzyletnią umową.

 

Bowen daje sobie czas na zastanowienie do końca listopadowej przerwy reprezentacyjnej. - Oferta została rzeczywiście przedstawiona, ale moi agenci trzymają ją z dala ode mnie, abym mógł skupić się na grze i nadal mógł utrzymać formę. Podoba mi się takie rozwiązanie. Niedługo przerwa reprezentacyjna, więc usiądziemy spokojnie i porozmawiamy o przyszłości - przyznał Bowen.

 

Dziennikarze Sky Sports wspomnieli także o Grosickim, którego kontrakt wygasa po zakończonym sezonie. 31-letni reprezentant Polski regularnie zbiera pozytywne recenzje za występy w Hull, barwy którego reprezentuje od 2016 roku. W tegorocznym sezonie strzelił już pięć goli i zanotował dwie asysty. Jego zespół plasuje się na 11. miejscu w tabeli Championship, ale do szóstej lokaty pozwalającej na grę w play-offach traci tylko trzy punkty.

 

 

WYNIKI I TABELA CHAMPIONSHIP

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze