Niewiarygodne statystyki Muzaja w Rosji

Siatkówka
Niewiarygodne statystyki Muzaja w Rosji
fot. Cyfrasport

Maciej Muzaj zanotował niesamowity początek sezonu w rosyjskiej Superlidze. W meczu 5. kolejki jego Gazprom-Jurga Surgut pokonał w tie-breaku Ural Ufa, a reprezentant Polski zdobył 32 punkty, pewnie kończąc decydujące piłki. Na uwagę zasługuje również jego dorobek w pierwszych pięciu spotkaniach. Licznik zatrzymał mu się bowiem na 123 "oczkach".

Praktycznie cały ubiegły sezon atakujący spędził w Treflu Gdańsk, a pod koniec wspomógł ONICO Warszawa na zasadzie transferu medycznego. Po zakończeniu rozgrywek podjął decyzję o spróbowaniu swoich sił w lidze zagranicznej. Wybór padł na ekipę Gazprom-Jurga Surgut, w której udało mu się zanotować fantastyczny start. W dotychczasowych pięciu spotkaniach zdobył 123 punkty, a z kapitalnej strony pokazał się również w ostatniej kolejce, kiedy jego zespół zagrał na wyjeździe z Uralem Ufa.

 

 

Muzaj pewnie kończył decydujące piłki i ostatecznie jego drużyna wygrała 3:2 (25:23, 24:26, 18:25, 25:23, 15:12). Na przestrzeni pięciu setów ugrał zaś 32 punkty, czym również przyciągnął uwagę mediów.

 

 

WYNIKI I TABELA LIGI ROSYJSKIEJ

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze