PŚ w short tracku: Dobre wyniki Polek w Montrealu

Natalia Maliszewska bez problemów awansowała do ćwierćfinału rywalizacji na 500 metrów w zawodach Pucharu Świata w short tracku, które rozgrywane są w Montrealu. Polka wywalczyła także awans z eliminacji na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Na 500 m, który jest jej koronnym dystansem, triumfatorka ubiegłorocznej rywalizacji o Puchar Świata wygrała swój bieg uzyskując trzeci czas eliminacji. Bardzo dobrze spisała się także Nikola Mazur, która zajmując drugie miejsce w swojej serii również wywalczyła awans do ćwierćfinału.

W rywalizacji na 1000 metrów Maliszewska zajęła czwarte miejsce w swojej serii i w sobotę wystąpi w ćwierćfinale repasaży. Odpadła natomiast Kamila Stormowska, która została zdyskwalifikowana. Polka miała w piątek w Maurice Richard Arenie pecha, bo również na dystansie 500 metrów została ukarana przez sędziów.

Dwie Polki – Mazur i Gabriela Topolska – rywalizują w Montrealu także na dystansie 1500 metrów. Obie w piątek zajęły czwarte miejsca w swoich biegach i w sobotę walczyć będą w ćwierćfinale repasaży.

Reprezentantki Polski walczyły w piątek również w sztafecie na dystansie 3000 metrów. Natalia i Patrycja Maliszewskie oraz Mazur i Stormowska w trzecim biegu ćwierćfinałowym zajęły trzecie miejsce i wywalczyły awans do półfinału. Uzyskały piąty czas w ćwierćfinałach.

Słabiej wypadli mężczyźni, żaden z piątki Polaków nie wywalczył bezpośredniego awansu do ćwierćfinału w rywalizacji na 1000 metrów. Wszyscy – Rafał Anikej, Mateusz Krzemiński i Łukasz Kuczyński w sobotę oraz Paweł Adamski i Sebastian Hydzik w niedzielę – będą walczyć w ćwierćfinale repasaży.

W sobotę w Montrealu zakończy się pierwsza rywalizacja na dystansie 1000 metrów, a także na 1500 metrów. Na niedzielę zaplanowano finały w drugiej konfrontacji na 1000 metrów, na dystansie 500 metrów oraz w sztafetach.

Plan transmisji zawodów Pucharu Świata w short tracku w Montrealu (9-10 listopada):

Sobota (9 listopada):

20:00 - Polsat Sport News/Polsatsport.pl: biegi ćwierćfinałowe kobiet i mężczyzn na 1000 m

20:45 - Polsatsport.pl: biegi półfinałowe kobiet i mężczyzn na 1500 m

20:20 - Polsatsport.pl: biegi półfinałowe kobiet i mężczyzn na 1000 m

20:20 - Polsatsport.pl: biegi finałowe kobiet i mężczyzn na 1500 m

22:35 - Polsatsport.pl: biegi finałowe kobiet i mężczyzn na 1000 m

23:10 - Polsat Sport Extra/Polsatsport.pl: finałowy bieg sztafet mieszanych

23:40 - Polsat Sport Extra/Polsatsport.pl: bieg półfinałowy sztafet kobiet na 3000 m

23:55 - Polsat Sport Extra/Polsatsport.pl: bieg półfinałowy sztafet mężczyzn na 5000 m

Niedziela (10 listopada):

20:00 - Polsat Sport News/Polsatsport.pl: bieg ćwierćfinałowy kobiet i mężczyzn na 500 m

21:10 - Polsat Sport News/Polsatsport.pl: bieg półfinałowy kobiet i mężczyzn na 500 m

22:00 - Polsat Sport News/Polsatsport.pl: bieg finałowy kobiet i mężczyzn na 500 m

23:15 - Polsat Sport News/Polsatsport.pl: bieg finałowy sztafet kobiet i mężczyzn na 3000 m i 5000 m