Śliwka pokazał klasę! Gest fair-play siatkarza ZAKSY (WIDEO)

Siatkówka

We włoskiej Serie A1 wprowadzono od poprzedniego sezonu "zieloną kartkę", którą premiuje się zachowanie fair play w trakcie meczu. W Polsce nie ma takiej nagrody, ale gdyby obowiązywała, zasłużyłby na nią Aleksander Śliwka za gest w meczu 4. kolejki PlusLigi.

Sytuacja, o której mówimy, miała miejsce w drugim secie meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu CMC Zawiercie (3:1). Po ataku Grzegorza Boćka sędziowie odgwizdali aut, a goście chcieli poprosić o weryfikację. Oszczędził jej rywalom Śliwka, który przyznał się, że w tej akcji piłka dotknęła jego dłoni. Niby niewiele, ale takie zachowanie siatkarza reprezentacji Polski jest godne pochwały.
 
Co ciekawe, niemal dokładnie rok temu, w meczu zawiercian przeciwko Stoczni Szczecin (3:0), podobnym gestem popisał się... Grzegorz Bociek. 
 
We Włoszech za podobne zachowania siatkarze otrzymują "zieloną kartkę". Taka nagroda ma ograniczyć niepotrzebne dyskusje, teatralne gesty zawodników, wreszcie czas marnowany na weryfikację wideo, która często burzy płynność rozgrywania meczu.
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze