Fortuna 1 Liga: Chrobry znowu nie przegrał. Remis z Podbeskidziem na zakończenie rundy

Chrobry Głogów pozytywnym akcentem zakończył rundę jesienną remisując przed własną publicznością 1:1 (0:0) z Podbeskidziem Bielsko-Biała w meczu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi. To szósty mecz, w którym piłkarze Ivana Durdevicia dopisują do swojego konta punkty.

Zdecydowanym faworytem było Podbeskidzie, które po siedemnastu kolejkach zajmowało trzecie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Piłkarze Chrobrego niedawno zdołali wyjść ze strefy spadku, lecz nadal znajdują się w dolnej części zestawienia.

Już w pierwszych minutach gospodarze byli w opałach. Przyjezdni bardzo szybko chcieli ustawić grę pierwszym trafieniem. W 8. minucie kontrę przeprowadzili piłkarze Ivana Durdevicia, lecz Filip Modelski przerwał ją faulując rywala, za co został ukarany żółtą kartką. Dziesięć minut później Chrobry kontuzji kostki doznał Adrian Benedyczak. Młodzieżowiec musiał opuścić boisko, a jego miejsce zajął Krzysztof Kubica. Podbeskidzie do końca pierwszej połowy kontrolowało grę, lecz nie zdołało udokumentować tego golem.

Od razu po przerwie szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Krzysztofa Brede. Rozpędzony Marko Roginic został sfaulowany przez Łukasza Górę, a arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. W 51. minucie Łukasz Sierpina pokonał Michała Szromnika dając swojej ekipie prowadzenie. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było jednak długo czekać. Niespełna minutę później wyrównał Michał Ilków-Gołąb. To zmieniło obraz gry. Drużyna z Głogowa poczynała sobie coraz śmielej, lecz nie potrafiła po raz kolejny znaleźć drogi do bramki Martina Polacka, mimo że w końcówce szczęścia z dystansu próbował Szymon Drewniak.

To szósty mecz z rzędu, w którym głogowianie nie ponoszą porażki. W starciu z faworyzowanym Podbeskidziem można uznać to za sukces.

Chrobry Głogów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:0)
Bramki: Ilków-Gołąb 52 - Sierpina 50 (k)

Chrobry: Michał Szromnik - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Łukasz Góra, Przemysław Stolc - Damian Piotrowski (81. Damian Kowalczyk), Michał Pawlik (55. Robert Mandrysz), Szymon DrewniakMarcel Ziemann - Adrian Benedyczak (16. Krzysztof Kubica),  Mikołaj Lebedyński

Podbeskidzie: Martin Polaček - Bartosz Jaroch, Kornel Osyra, Dmytro Baszłaj, Filip Modelski - Karol Danielak, Konrad Sieracki, Rafał Figiel, Adrian Rakowski (63. Desley Ubbink), Łukasz Sierpina - Marko Roginić

Żółte kartki: Góra, Stolc, Kubica - Modelski, Baszłaj

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk)