MLS Cup 2019: Piłkarze Seattle Sounders wygrali wielki finał

Piłkarze Seattle Sounders wygrali wielki finał MLS! Na własnym stadionie ograli Toronto FC 3:1. Wszystkie gole padły w drugiej połowie.

Zapewne mało kto spodziewał się, że w decydującym meczu wystąpią ekipy Seattle Sounders oraz Toronto FC. Gospodarze finałowego spotkania (w sezonie zasadniczym zdobyli więcej punktów od rywali, a to było decydujące) w drodze do najważniejszego spotkania w sezonu wyeliminowali m.in. Los Angeles FC z Carlosem Velą na czele. Z kolei Kanadyjczycy okazali się lepsi od choćby New York FC oraz Atlanty United.

Na trybunach Mercedes-Benz Stadium zasiadło 69 tysięcy fanów, którzy czekali na wielkie emocje. Co ciekawe, obie ekipy spotykały się w finale MLS w 2016 oraz 2017 roku. Najpierw wygrało Seattle, a następnie lepsze okazało się Toronto.

Finały rządzą się swoimi prawami, ale ci, którzy spodziewali się taktycznego i zamkniętego meczu, mogli się miło rozczarować. Do przerwy to jednak bramkarze obu drużyn, czyli Stefan Frei po stronie Seattle oraz Quentin Westberg po stronie Toronto - byli największymi bohaterami.

Pierwsza bramka padła w 57. minucie i to w momencie, w którym wydawało się, że to goście są blisko strzelenia gola. Chwilę wcześniej niesamowity drybling przeprowadził Alejandro Pozuelo, który tylko sobie znanym sposobem minął kilku rywali. Tymczasem piłkarze Seattle przetrwali napór i sami wyprowadzili cios. Leerdam oddał strzał, a piłka po drodze odbiła się od obrońcy Toronto Justina Morrowa i wpadła do siatki.

Niespełna 20 minut później Seattle zadało kolejny cios. Victor Rodriguez przejął bezpańską futbolówkę i strzałem zza pola karnego pokonał Westberga. Gospodarze kontrolowi przebieg spotkania, a w 90. minucie swojego gola strzelił też Raul Ruidiaz.

W doliczonym czasie gry bramkę na otarcie łez dla Toronto zdobył Jozy Altidore.

Seattle Sounders - Toronto FC 3:1 (0:0)

Bramki: Leerdam 57, Rodriguez 76, Ruidiaz 90 - Altidore 90+3.

Seattle: Frei - Leerdam, Torres, Kim, Smith (61 Rodriguez) - Svensson, Roldan - Jones, Lodeiro, Morris (85 Delem) - Ruidiaz (90+2 Arreaga).

Toronto: Westberg - Auro, Mavinga, Gonzalez, Morrow - Delgado, Bradley, Osorio (77 Laryea) - Endoh (62 DeLeon), Pozuelo, Benezet (68 Altidore).

Żółte kartki: Ruidiaz - Pozuelo.