PlusLiga: Zdecydowane zwycięstwo PGE Skry w Bydgoszczy

W spotkaniu 4. kolejki PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz przegrała z PGE Skrą Bełchatów 0:3. Podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola odnieśli trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie. Bydgoszczanie wciąż pozostają bez wygranej i z jednym punktem na koncie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

W premierowej partii bełchatowianie zaczęli budować przewagę w środkowej części (7:10, 12:16). Nadzieje gospodarzy odżyły jeszcze po asie serwisowym Radosława Gila (14:17), ale siła ofensywna była w tym secie po stronie gości. Dusan Petković atakiem po bloku wywalczył piłkę setową (15:24). Gospodarze zdołali obronić się w czterech kolejnych akcjach, ale w końcu Karol Kłos ustalił wynik tej partii na (19:25).

Drugi set przebiegał podobnie. W środkowej części siatkarze PGE Skry zdominowali grę. Do skutecznej ofensywy dołożyli zagrywkę i odjechali rywalom. Po dwóch asach serwisowych Artura Szalpuka różnica wynosiła już dziesięć oczek (10:20). Trener Przemysław Michalczyk próbował roszad w składzie, ale w tej partii na niewiele się to zdało. Kłos dał swej drużynie piłkę setową (13:24), a przestrzelony serwis Pawła Cieślika zamknął tę część meczu (15:25).

Trzecia odsłona przyniosła wreszcie wyrównaną walkę obu ekip, bo gospodarze zawiesili rywalom poprzeczkę znacznie wyżej. Lepiej prezentowali się w polu zagrywki i skuteczniej w ataku. W środkowej części seta odskoczyli nawet na moment na dwa oczka (11:9), potem wynik oscylował wokół remisu. Bełchatowianie po kolejnym asie Szalpuka mieli trzy oczka zaliczki (15:18), ale bydgoszczanie nie rezygnowali. Po asie serwisowym Janusza Gałązki odrobili straty (23:23). Po chwili goście mieli piłkę meczową, ale partię rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi. Wojnę nerwów wygrali bełchatowianie. Skuteczny atak Mariusza Wlazłego i pomyłka Toncka Sterna w kolejnej akcji przesądziły o ich zwycięstwie (27:29).

Najwięcej punktów: Toncek Stern (14) – BKS Visła; Artur Szalpuk (15), Mariusz Wlazły (14) – PGE Skra. MVP: Mariusz Wlazły

BKS Visła Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów 0:3 (19:25, 15:25, 27:29)

BKS Visła: Tomasz Kalembka, Toncek Stern, Jakub Urbanowicz, Janusz Gałązka, Radosław Gil, Gonzalo Quiroga – Kamil Szymura (libero) oraz Jakub Peszko, Paweł Gryc, Dawid Woch, Paweł Cieślik, Piotr Lipiński. Trener: Przemysław Michalczyk.
PGE Skra: Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Artur Szalpuk – Kacper Piechocki (libero) oraz Dusan Petkovic, Kamil Droszyński, Piotr Orczyk. Trener: Michał Mieszko Gogol.

Wyniki 4. kolejki PlusLigi:

2019-11-08: Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice 3:2 (25:20, 25:22, 18:25, 20:25, 15:9)

2019-11-09: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (23:25, 25:22, 27:25, 25:23)

2019-11-09: Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 0:3 (21:25, 15:25, 20:25)

2019-11-09: Cuprum Lubin – Asseco Resovia 1:3 (25:19, 18:25, 15:25, 21:25)

2019-11-10: Cerrad Czarni Radom – MKS Będzin 3:0 (25:22, 25:21, 25:22)

2019-11-10: BKS Visła Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów 0:3 (19:25, 15:25, 27:29)

2019-12-17: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk (wtorek, godzina ?)