PŚ w kolarstwie torowym: Karasiewicz najlepsza w scratchu

Karolina Karasiewicz zwyciężyła w wyścigu scratch podczas zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym w Glasgow. Blisko podium byli też Mateusz Rudyk i Urszula Łoś. Oboje zajęli czwarte pozycje, odpowiednio, w sprincie i w keirinie.

Karasiewicz, która w 2017 roku była mistrzynią Polski w wyścigu szosowym, wygrała zawody PŚ po raz pierwszy w karierze. Na podium stanęły także dwie Rosjanki - Anastazja Czułkowa i Diana Klimowa.

Rudyk dotarł do półfinału sprintu, w którym przegrał z Holendrem Jeffreyem Hooglandem. Z kolei w wyścigu o trzecie miejsce Polaka pokonał Japończyk Tomohiro Fukaya. W finale Hoogland przegrał z rodakiem Harriem Lavreysenem.

Łoś, mistrzyni Polski w keirinie i sprincie, musiała uznać wyższość Brytyjki Katy Marchant, Niemki Emmy Hinze i Francuzki Mathilde Gros.

W omnium (wieloboju) szósta była Daria Pikulik.

Glasgow jest drugą imprezą torowego Pucharu Świata w sezonie 2019/20. Gospodarzami kolejnych będą: Hongkong, nowozelandzkie Cambridge, australijskie Brisbane i Milton w Kanadzie. We wszystkich zawodnicy walczą o punkty do kwalifikacji olimpijskich.