Serie A: Szczęsny lepszy od Piątka! Juventus wygrał w klasyku

W spotkaniu 12. kolejki Serie A ekipa Juventusu skromnie pokonała na własnym boisku AC Milan 1:0. Bohaterem meczu został Paulo Dybala, który na boisku pojawił się w drugiej połowie. Od pierwszej minuty zaprezentowali się Wojciech Szczęsny oraz Krzysztof Piątek.

Pierwsza połowa była o tyle zaskakująca, że zakończyła się bezbramkowym remisem. Pierwsze minuty spotkania to seria niedokładnych zagrań i dużo walki. Bramkarze obu drużyn byli bezrobotni, ponieważ dobrze radziły sobie linie obrony. Dopiero na koniec ostatniego kwadransu okazję Gonzalo Higuainowi stworzył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zagrał do Argentyńczyka, a ten strzałem z ostrego kąta sprawdził Gianluigiego Donnarummę, który wygrał ten pojedynek.

Kilka minut później przed szansą stanął Piątek, ale jego uderzenie głową po dośrodkowaniu Suso okazało się niecelne. W 25. minucie wykazał się natomiast Szczęsny, którego efektowną interwencją zatrzymał strzał Lucasa Paquety.

Do przerwy oba zespoły schodziły z rezultatem 0:0. Nieoczekiwanie już w 55. minucie plac gry opuścił Ronaldo, którego zastąpił Paulo Dybala. Portugalczyk wyraźnie był tym faktem niezadowolony, lecz jak się później okazało - Maurizio Sarri podjął słuszną decyzję.

W 58. minucie polscy kibice mogli obejrzeć w roli głównej dwóch Polaków. Piątek wpadł w pole karne Juventusu i płaskim strzałem usiłował pokonać Szczęsnego. Ten jednak poradził sobie z tym uderzeniem.

Były napastnik m.in. Cracovii zszedł z boiska w 66. minucie. Mimo to, Milan radził sobie nad wyraz dobrze na Allianz Stadium. Im bliżej końca rywalizacji, tym bardziej pachniało dużą niespodzianką.

W 77. minucie kilkadziesiąt tysięcy kibiców Starej Damy mogło wreszcie odetchnąć z ulgą, a bohaterem został Dybala, który dostał piłkę przed polem karnym Milanu i płaskim uderzeniem pokonał Donnarummę.

Rossoneri dośrodkowaniami próbowali doprowadzić do remisu, ale taki sposób okazał się nieskuteczny. Już w doliczonym czasie gry Dybala mógł ustrzelić dublet, ale tym razem znakomicie interweniował golkiper gości.

Był to ostatni akcent tego spotkania, które padło łupem Juventusu. Dzięki temu mistrzowie Włoch odzyskali fotel lidera w tabeli Serie A. Milan po tej porażce jest coraz bliżej strefy spadkowej...

Juventus - AC Milan 1:0 (0:0)

Bramka: Dybala 77

Juventus: Wojciech Szczęsny - Alex Sandro, Matthijs de Ligt, Leonardo Bonucci, Juan Cuadrado - Blaise Matuidi (Adrien Rabiot 70), Miralem Pjanić, Rodrigo Bentancur - Federico Bernardeschi (Douglas Costa 61) - Cristiano Ronaldo (Paulo Dybala 55), Gonzalo Higuain.

AC Milan: Gianluigi Donnarumma - Theo Hernandez, Alessio Romagnoli, Leo Duarte, Andrea Conti - Rade Krunić (Giacomo Bonaventura 61), Ismael Bennacer, Lucas Paqueta - Hakan Calhanoglu, Krzysztof Piątek (Rafael Leao 66), Suso.

Żółte kartki: Cuadrado - Krunić, Bennacer, Hernandez, Suso, Calhanoglu

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.