Siostra mistrzyni olimpijskiej została... mistrzynią świata

Inne
Siostra mistrzyni olimpijskiej została... mistrzynią świata
fot. PAP

Nowozelandka Lisa Adams, młodsza siostra Valerie, dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w pchnięciu kulą, zdobyła w Dubaju złoty medal paralekkoatletycznych mistrzostw świata i dodatkowo ustanowiła rekord globu w tej konkurencji w swojej kategorii upośledzenia - 14,80 m.

To był debiut Nowozelandki w międzynarodowej imprezie. Trenerką 28-letniej Lisy, cierpiącej na mózgowe porażenie dziecięce, jest właśnie Valerie, która w marcu urodziła drugie dziecko. Jej marzeniem jest, by pojechać do Tokio na igrzyska i paraolimpiadę z... młodszą siostrą.

 

Lisa już po roku treningów osiągała znakomite wyniki - do rekordu świata w tej kategorii upośledzenia brakowało jej zaledwie 45 cm. Poprawiła go w Dubaju już w pierwszej próbie, a w kolejnej jeszcze wyśrubowała. 35-letnia Valerie Adams, która otrzymała tytuł szlachecki Dame od królowej Elżbiety II, wystąpiła już w czterech igrzyskach w rywalizacji kulomiotek (debiutowała w Atenach w 2004 r.). W dorobku ma złoto z Pekinu (2008) i Londynu (2012) oraz srebro z Rio de Janeiro (2016).

 

Paralekkoatletyczne mistrzostwa świata potrwają w Dubaju do 15 listopada. Uczestniczy w nich 1400 zawodników z 120 krajów, w tym 42 reprezentantów Polski. Biało-czerwoni mają obecnie w dorobku pięć medali - dwa srebrne i trzy brązowe.

 

Bratem obydwu kulomiotek jest koszykarz ligi NBA Steven Adams, 26-letni środkowy Oklahoma City Thunder.

 

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie