Bundesliga u stóp Lewandowskiego. Polak piłkarzem kolejki

W hicie 11. kolejki Bundesligi Bayern Monachium wygrał przed własną publicznością z Borussią Dortmund. Dwa gole swojemu poprzedniemu klubowi strzelił Robert Lewandowski, który rozegrał w sobotę doskonały mecz. Polak zdobył bramki w jedenastym ligowym meczu z rzędu, a jego występ docenili fachowcy z Bundesligi, wybierając go piłkarze kolejki.

Pierwszego gola Lewandowski strzelił w 17. minucie spotkania. Kapitalny strzał głową dał gospodarzom prowadzenie 1:0. Dwie minuty po przerwie mógł podwyższyć na 2:0, ale w ostatniej chwili uniemożliwił mu to obrońca gości. Bramka jednak padła, bo choć Polak minął się z piłką, to akcję zakończył Serge Gnabry. W 76. minucie Lewandowski już nie pozwolił się zatrzymać i strzałem przy lewym słupku pokonał Romana Burkiego. Tuz po meczu zgodnie twierdzono, że kapitan reprezentacji Polski był najlepszym piłkarzem meczu w Monachium, w poniedziałek Bundesliga ogłosiła, że był najlepszym zawodnikiem całej kolejki.

W Bundeslidze Lewandowski ma na koncie już 16 goli. We wszystkich rozgrywkach klubowych zdobył w tym sezonie 23 bramki, w całym 2019 roku ma ich już 50. Najwięcej ze wszystkich piłkarzy grających w czołowych ligach Europy.

Lider klasyfikacji strzelców Bundesligi doskonale spisuje się w meczach przeciwko Borussii. Swojemu poprzedniemu klubowi strzelił już 16 goli, stając się najlepszym w historii strzelcem "Der Klassiker". Tylko w sześciu ostatnich meczach z BVB zdobył 12 bramek.

Mecze Bundesligi można oglądać na antenach Eleven Sports.