Krychowiak i Rybus przyjadą na zgrupowanie reprezentacji Polski

Piłka nożna

Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus zjawią się na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed spotkaniami z Izraelem i Słowenią. Obaj piłkarze Lokomotiwu Moskwa są kontuzjowani i po badaniach okaże się, czy wystąpią w meczach w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2020.

Pomocnik w spotkaniu z FK Krasnodar (1:1) strzelił gola, ale musiał opuścić boisko przed końcowym gwizdkiem. Jak się okazało, doznał wstrząśnienia mózgu.

 

"Krychowiak w niedzielnym meczu ligi rosyjskiej doznał wstrząśnienia mózgu i po wykonanych badaniach diagnostycznych w szpitalu w Moskwie została podjęta decyzja, że zawodnik może dołączyć do reprezentacji Polski. 29-letni pomocnik przez najbliższe dni będzie odpoczywał i nie weźmie udziału w treningach na boisku. Decyzja o ewentualnym występie przeciwko Izraelowi zapadnie po przylocie do Jerozolimy" - napisano na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Z kolei Rybus nie zagrał w tym meczu. Lewy obrońca podczas rozgrzewki doznał urazu mięśniowego. 

 

"Maciej Rybus nie wystąpił w ostatnim spotkaniu ligowym z powodu urazu mięśniowego, odniesionego podczas rozgrzewki przedmeczowej. Wyniki badań diagnostycznych dają szanse na występ zawodnika przynajmniej w jednym meczu eliminacyjnym. Po przyjeździe do Warszawy Rybus przejdzie kolejne badania, a sztab medyczny dołoży wszelkich starań, aby zawodnik szybko wrócił do treningu i był do dyspozycji selekcjonera przy ustalaniu kadry meczowej" - opisano sytuację byłego zawodnik Legii Warszawa.

 

Polska w najbliższą sobotę zmierzy się na wyjeździe z Izraelem. Trzy dni później podopieczni Jerzego Brzęczka podejmą Słowenię. Biało-Czerwoni wywalczyli już awans na przyszłoroczny turniej.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze