MŚ IMMAF: Wygrana Piątka, porażki Waleckiego i Roickiego

Sporty walki
MŚ IMMAF: Wygrana Piątka, porażki Waleckiego i Roickiego
fot. IMMAF

Emil Piątek udanie rozpoczął rywalizację podczas Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019 w Bahrajnie. Polak poddał reprezentanta RPA Camerona Coulsona dźwigni na staw łokciowy. Porażkami zakończyły się występy Eryka Waleckiego oraz Szymona Roickiego, którzy musieli uznać wyższość rywali z Irlandii.

W dniach 10-16 listopada w Bahrajnie odbywają się Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019. Podczas wydarzenia nie zabrakło naszej reprezentacji wyselekcjonowanej przez Stowarzyszenie MMA Polska.

 

W poniedziałek rywalizację rozpoczęła trójka naszych zawodników. Do udanych swój występ może zaliczyć Emil Piątek. 21-latek startujący w kategorii lekkiej wśród juniorów od początku w okrągłej klatce czuł się bardzo pewnie. Polak dominował w parterze i w tej płaszczyźnie skutecznie poddał reprezentanta RPA Camerona Coulsona dźwignią prostą na staw łokciowy. Piątek tym samym zameldował się w 1/8 finału Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019 w Bahrajnie.

 

Niezwykle interesująco zapowiadał się kolejny występ naszego rodaka. Eryk Walecki zmierzył się z aktualnym mistrzem świata kategorii lekkiej seniorów Lee Hammondem. Z tym samym rywalem Polak mierzył się w trakcie tegorocznych ME w Rzymie, gdzie lepszy był reprezentant Zielonej Wyspy.

 

Zgodnie z oczekiwaniami starcie stało na wysokim poziomie. Do głosu w stójce dochodził raz jeden, raz drugi. W parterze natomiast dało się dostrzec przewagę Hammonda. W trzeciej rundzie Irlandczyk wskoczył do gardy i zaprosił Polaka do parteru. Przez dłuższą chwilę Walecki dobrze kontrolował pozycję, ale ostatecznie mistrzowi świata udało się zająć plecy naszego reprezentanta i zakończyć pojedynek duszeniem.

 

Jako ostatni w klatce z Polaków pojawił się Szymon Roicki. Zawodnik z Olsztyna zmierzył się także z Irlandczykiem Eoinem Sheridanem i ponownie zadecydowała płaszczyzna parterowa. Roicki przez cały pojedynek dzielnie próbował odwracać przebieg rywalizacji, ale karty w tej walce na pełnym dystansie rozdawał zawodnik z Irlandii.

 

We wtorek rywalizację wśród pań rozpoczną kolejni reprezentanci W kategorii muszej wśród kobiet Paulina Giemza zmierzy się ze Szwedką Biancą Antman, a w dywizji piórkowej Klaudia Syguła z Ukrainką Tetianą Liashuk. Drugą walkę stoczy także Piątek, który zmierzy się z... Irlandczykiem Ryanem Keoghem.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze