PGE Ekstraliga: Kvech zawodnikiem Stelmetu Falubazu

Żużel
PGE Ekstraliga: Kvech zawodnikiem Stelmetu Falubazu
fot. Cyfrasport

Czeski 18-latek Jan Kvech podpisał trzyletni kontrakt z występującym w żużlowej ekstralidze Stelmetem Falubazem – poinformowało biuro prasowe zielonogórskiego klubu.

- Jazda w PGE Ekstralidze to dla niego spore wyzwanie, ale Stelmet Falubaz ma szczęście do zagranicznych talentów, a pod wodzą trenera Piotra Żyto Janek jeszcze bardziej rozwinie swoje umiejętności - powiedział prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała, cytowany w komunikacie.

 

W tym roku Kvech dobrze spisywał się w cyklu DMPJ, w którym zdobywał punkty dla czeskiej drużyny. Zaliczył także dobre występy w zawodach indywidualnych - w mistrzostwach świata juniorów zajął szóste miejsce, a w turnieju w niemieckim Guestrow był trzeci.

 

W sierpniu Czech odniósł największy sukces w dotychczasowej karierze wygrywając w Żarnovicy finał Pucharu Europy do lat 19. Zdobył też brązowy medal mistrzostw Czech.

 

W minionym sezonie Kvech miał okazję zaprezentować się na torze w Zielonej Górze. Wystąpił w Memoriale Rycerzy Speedwaya - zdobył 12 punktów i zajął czwarte miejsce.

 

- Zielona Góra to miasto dobrze znane w środowisku żużlowym. Dla mnie to zaszczyt być częścią tej drużyny. Po całkiem dobrym sezonie 2019, liczę na jeszcze lepsze wyniki w przyszłym roku. Chciałbym zadebiutować w PGE Ekstralidze i pomóc drużynie w wywalczeniu medalu – zacytowano Kvech w komunikacie Stelmetu Falubazu.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze