Turniej w Arabii Saudyjskiej! Nowa formuła Superpucharu Hiszpanii

Piłka nożna
Turniej w Arabii Saudyjskiej! Nowa formuła Superpucharu Hiszpanii
fot. PAP

Hiszpański związek doszedł do porozumienia w sprawie areny finałów trzech najbliższych krajowych Superpucharów w nowej formule. Rozegrane zostaną w Dżuddzie (Arabia Saudyjska), warunkiem ma być możliwość wstępu kobiet na trybuny.

Kilka tygodni temu w tej części świata mecz Iranu z Kambodżą, wygrany przez gospodarzy aż 14:0, płeć piękna obejrzała na żywo po raz pierwszy od 40 lat. W konserwatywnym Królestwie Arabii Saudyjskiej dopiero w 2017 roku zniesiono zakaz uczestniczenia kobiet w imprezach masowych, w tym rozgrywkach sportowych, m.in. meczach piłkarskich. Według Reutersa, strona hiszpańska organizując turniej w tym kraju miała zagwarantować sobie nie tylko, że kobiety nie będą miały żadnych trudności z wejściem na stadion, ale również, iż nie będą potrzebować biletów.
 
Kibicki Realu Madryt, FC Barcelona czy Atletico Madryt z Arabii Saudyjskiej mogą zacierać ręce, bowiem przez trzy najbliższe lata właśnie tam rozgrywany będzie Superpuchar Hiszpanii. COPE ogłosiła, że w zamian za 40 milionów euro rocznie finały zostaną rozegrane w Dżuddzie.
 
 
Superpuchar zmienia swoją formułę i na przestrzeni kilku dni o triumf powalczą aż cztery najlepsze hiszpańskie zespoły. Najbliższa edycja rozegrana zostanie w dniach 8-12 stycznia i obok mistrza oraz triumfatora Copa Del Rey, zagrają w nim dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły z La Liga (2018/2019). W najbliższej edycji zagrają więc mistrz - Barcelona, zdobywca pucharu - Valencia oraz Real Madryt i Atletico.
 
W pierwszym półfinale Real zagra z Valencią, z kolei Barcelona podejmie Atletico.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze