Zdyskwalifikowany trener biegaczy odwołał się do CAS

Inne
Zdyskwalifikowany trener biegaczy odwołał się do CAS
fot. PAP
Alberto Salazar (w środku)

Słynny trener biegaczy Alberto Salazar odwołał się do Trybunały Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS). Szkoleniowiec został w październiku zdyskwalifikowany na cztery lata za nakłanianie zawodników do stosowania dopingu.

W latach 2011-17 podopiecznym Salazara był czterokrotny mistrz olimpijski w biegach na długich dystansach Brytyjczyk Mo Farah. W niedawnych lekkoatletycznych mistrzostwach świata natomiast rewelacyjnie spisywała się współpracująca z nim Holenderka etiopskiego pochodzenia Sifan Hassan. Jako pierwsza w historii wygrała rywalizację na 10 000 i 1 500 m.

 

Odwołać się postanowił także endokrynolog Jeffrey Brown. Karę za "organizowanie i nakłanianie do dopingu" nałożyła na nich Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA). 61-letni Salazar był w przeszłości czołowym maratończykiem, rekordzistą świata w 1981 roku (2:08.13).

 

Salazar pełnił funkcję głównego szkoleniowca w grupie Nike Oregon Project. Choć słynny koncern sportowy wspiera odwołanie Salazara, to już wcześniej zdecydował się na zamknięcie projektu.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze